رییس سازمان انرژی اتمی ایران؛

دستیابی ایران به سزیم ۱۳۷

رسانه MARADA / کارشناس: برای گرفتن سزیم و مولیبدن با مشکلات زیادی مواجه شدیم.

به گزارش “دیدبان انقلاب”، محمد اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران روز ۲۷ اوت (یکشنبه) اظهار داشت که نتیجه تحقیقات نامعین است و معلوم نیست چه زمان به نتیجه می‌رسد، اما به لطف الهی زیرساختی که در سازمان ایجاد شده و مرهون شهدا و همه کسانی هستیم که قبل از ما کار کردند، باعث شده تحقیقات نتیجه‌گرا داشته باشیم.

وی اضافه کرد: “سزیم ۱۳۷ حاصل کار شش ماهه سازمان است که با خودباوری بی نظیر توانستیم آن را تولید کنیم. ما متوقف نمی‌شویم. برای گرفتن سزیم و مولیبدن با مشکلات زیادی مواجه شدیم، اما از همکاران خواستیم سراغ این کار بروند و شاهد هستیم که این امر با اراده و دانش و ظرفیتی که وجود دارد امروز به نتیجه رسیده است.

راکتور خنداب بازطراحی شد با این فرض که نیاز کشور را پاسخ دهد، اما نمی‌شود آن را با فرض ذهنی طراحی کنیم. هدف این بود از بازطراحی راکتور ایزوتوپ مورد نیاز کشور را تولید کنیم که برای ما نیاز مبرم است علاوه بر این مهم است که اساسا ما وارد کلوپ طراحی و راه اندازی راکتور به طور مستقل شویم که خدا را شکر این اتفاق هم افتاده است و در همین مسیر پیش می رویم”.

وی درباره احتمال سفر گروسی به تهران گفت: “تنظیمات ما با آژانس برقرار است و رفت و آمدها ادامه دارد. آقای کمالوندی اخیرا به وین سفر کردند و معاون آقای گروسی هم به ایران می‌آید و ما هم در کنفرانس عمومی سالانه آژانس در اواخر شهریور شرکت می‌کنیم و در حاشیه آن با اقای گروسی دیدار و گفت‌وگو خواهیم داشت. روال جاری ما در نشست شورای حکام حفظ خواهد شد و فکر می‌کنم در گزارش درباره ایران این دوره هم همان شرایطی که در گذشته بود کمی متفاوت‌تر را تجربه می‌کنیم”.

بیشتر بخوانید :  

نظم بین‌المللی، مبتنی بر قوانین است یا منافع آمریکا؟

آیا مشکل آمریکا برنامه هسته ای ایران است؟

رهبر انقلاب: تا چند سال پیش می گفتند پهپادهای ایران فتوشاپ است، حالا می گویند خیلی خطرناک و چرا به فلان‌کس می‌فروشید

هدایت افکار عمومی با هوش مصنوعی راهبرد دشمن علیه ایران

MARADA

NEWS AGENCY

Demanding & create hope is our identity

🔻

  •  مرکز راهبردی رسانه ای دیدبان انقلاب اسلامی

» گروه جهادی امید آفرینی و مطالبه گری

» اندیشکده حکمرانی هنر و رسانه مردّا

 

🔘