آیت الله محمدی لائینی در یادواره شهدای عباس آباد حلمسر میاندورود؛

درس حجت شناسی و ولایتمداری را از فاطمه زهرا (ع) باید بیاموزیم

گزارش مردّا از سخنرانی حضرت آیت الله محمد باقر محمدی لائینی، نماینده محترم مقام معظم رهبری در استان مازندران در مراسم یادواره یادبود شهدای حلمسر گهرباران میاندورود

به گزارش “دیدبان رسانه ای انقلاب” از شهرستان میاندورود، نماینده ولی فقیه در استان مازندران در مراسم یادواره شهدای روستای حلمسر که روز جمعه ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ به مناسبت ایام فاطمیه در شهرستان میاندورود برگزار شد با بیان اینکه ما درس حجت شناسی و ولایتمداری را از بانوی بزرگ اسلام فاطمه زهرا (ع) باید بیاموزیم، اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا (س) بزرگترین فداکاری‌ اش این بود که پای حجت زمان امیرالمومنین علی (ع) ایستاد و تا پای جان فداکاری کرد.

یادواره شهدای عباس آباد حلمسر میاندورود / تصاویر

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران در یادواره شهدای روستای عباس آباد حلمسر میاندورود که با حضور پیکر شهید گمنام ۲۴ ساله از سال‌های دفاع مقدس در مسجد جامع این روستا برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و قدردانی از خانواده‌های شهدای این منطقه، اظهار داشت: این مراسم با حضور شهید گمنام برگزار می‌شود.

 

محمدی لائینی با گرامیداشت ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) و بیان اینکه ما به سه معرفت و شناخت نیاز داریم، افزود: یکی معرفت خداست و باید خالق جهان را بشناسیم و بندگی کنیم و به فیض برسیم و بنده ناشکر نباشیم.

 

آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه شناخت پیامبر که راه سعادت و هدایت را به ما نشان داده است نیز مهم است و باید او را بشناسیم، گفت: اول باید خدا را بشناسیم و بعد پیامبر را بشناسیم و از اینکه خداشناس و پیغمبر شناس هستیم خدا را شاکریم.

 

نماینده مقام معظم رهبری در استان مازندران با عنوان اینکه شناخت حجت نیز از جمله شناختهاست، ادامه داد: امامان و معصومین حجت‌های خدا هستند و حضرت فاطمه (س) حجت بر امامان است و مقام ایشان از همه بالاتر است و باید حجت‌های خدا را بشناسیم.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه حجت زنده خداوند امام زمان (عج) است و باید این امام را بشناسیم، اضافه کرد: امروز مراجع تقلید و ولی فقیه حجت هستند و باید حجت‌های زندگی را بشناسیم.

 

آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه شهدا حجت‌های خدا هستند، اذعان داشت: وصیت نامه شهدا حجت هستند و در آن به چادر و نماز و دفاع از ولایت تاکید شده است و باید به آن عمل کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: اغتشاش، آدمکشی، تخریب اموال و توهین به مقدسات کار دشمنان است و اغتشاشگران از سفره حرام دشمنان بر علیه ایران توطئه می‌کنند و عده‌ای به غافل روسری برمی دارند و آدم می‌کشند و و دشمنان پلید و کثیف هستند که سلاح به دست جوانان می‌دهند و آن‌ها حجت نیستند، حرف آن‌ها حجت نیست و نباید به حرف دشمنان گوش داد.

 

خطیب جمعه مرکز استان مازندران با بیان اینکه اگر حجت را در زندگی نشناسیم گمراه می‌شویم، ادامه داد: کسانی که حجت شیطان و استکبار هستند گمراه شدند و خود را بدبخت و مردم را دچار خسران کردند.

 

محمدی لائینی با بیان اینکه مردم ایران ولایتمدار و حجت شناس هستند، عنوان کرد: عده معدودی که به حجت خدا نرسیدند و حجت شیطان را در زندگی پذیرفتند در فضای مجازی مسموم گیر کردند و سیاه نمایی دشمنان را می‌بینند و ما وظیفه داریم و راه رسیدن به تقوا را به آن‌ها نشان بدهیم.

 

آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه ما درس حجت شناسی و ولایتمداری را از بانوی بزرگ اسلام فاطمه زهرا (ع) باید بیاموزیم، گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) بزرگترین فداکاری‌اش این بود که پای حجت زمان امیرالمومنین علی (ع) ایستاد و فداکاری کرد.

 

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه دفاع از حجت مهمتر از شناخت حجت است، گفت: امروز رهبر معظم انقلاب و شهدا حجت هستند و باید از بیانات رهبر انقلاب و وصیت نامه‌های شهدا پیروی کنیم و دفاع و حمایت از آرمان‌ها و ولایت داشته باشیم.

 

 

 

🔘
🆔 مردّا را در ایتا دنبال کنید:

🔰


https://eitaa.com/marada

🚧گروه جهادی مطالبه گری مردّا

📡 مرکز رسانه ای دیدبان انقلاب