ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران؛

مهدویت و زندگی عفیفانه با محوریت امر به معروف و نهی از منکر در مازندران

گزارشی تصویری رسانه مردّا Marada از گردهمایی دبیران امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اداری اجرایی استان مازندران

به گزارش “دیدبان رسانه ای انقلاب” از ساری؛ همایش مهدویت و زندگی عفیفانه به همت اداره عفاف، حجاب و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران با حضور جمعی از دبیران امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اداری اجرایی مازندران روز دوشنبه – ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ در سالن همایش سازمان حج و زیارت استان مازندران برگزار گردید.

همایش مهدویت و زندگی عفیفانه با محوریت امر به معروف و نهی از منکر در مازندران برگزار گردید / تصاویر

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران در این همایش ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان به ویژه جشن بزرگ نیمه شعبان و میلاد با سعادت امام زمان (عج)، اظهار داشت: انشالله همه ما با مسئولیت پذیری و اصلاح امور در موضعات فردی و اجتماعی زمینه ساز ظهور یگانه منجی عالم بشریت (ارواحنا فدا) باشیم.

محمدی با اشاره به اینکه همه آحاد مردم در جامعه مهدوی می‌بایستی تکالیفی را انجام دهند، گفت: در راس همه امور مسئولان و حکمرانان حامعه قرار دارند، زیرا زندگی فردی و اجتماعی عموم مردم در ید اختیار آنهاست و چنانچه آنان به وظایف خودشان ده درستی عمل کنند، مردم نیز در مسیر درست حرکت خواهند کرد «الناس علی دین ملوکهم».

این مسئول با بیان اینکه امروز در جمهوری اسلامی بر این باوریم که ساختار‌های حاکمیتی در نظام مقدس جمهوری اسلامی بر مبنای شریعت الهی است، عنوان داشت:، اما در بخش‌هایی نیاز به اصلاح داریم و اگر چنانچه این اصلاحات به درستی صورت پذیرد یقینا افرادی هم که در این ساختار قرار گیرند نقش خودشان را به درستی ایفا خواهند نمود.

وی ادامه داد: موضوع مهم دیگر نیز افرادی هستند که می‌خواهند این نقش‌ها را اختیار کنند و باید مشخص نمود که آن‌ها باید برای آن مسئولیت چه شرایطی را داشته باشند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران با بیان اینکه گا‌ها دیده می‌شود برخی افراد شایستگی دریافت مسئولیت و حکمرانی را ندارند، تصریح کرد: عمدتا در سال‌های اخیر انتقادات مردم در کشور به مدیرانی است که شرایط لازم و کافی را برای مدیریت ندارند؛ در نظامی که بر اساس مبانی اسلامی تشکیل شده این افراد نباید در جایگاه حکمرانی قرار گیرند.

محمدی با بیان اییکه امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه‌ای است که می‌خواهد زمینه ساز ظهور باشد، یادآور شد: همه آحاد مردم باید این فریضه را مانند سایر واجبات الهی همچون نماز و روزه فرا بگیرند و به آن عمل کنند؛ البته مسئولین جامعه به طریق اولی.

وی یکی از مسائلی که در جامعه مهدوی مطرح می‌شود را زیست عفیفانه برشمرد و عنوان داشت: متاسفانه به واسطه هجوم همه جانبه دشمنان که با هدف ازاله فرهنگی جامعه ما صورت گرفته، سبک زندگی غربی را در مقابل سبک زندگی اسلامی و زیست عفیفانه مطرح نمودند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران با تاکید بر اینکه بسیاری از مشکلات و آسیب های فرهنگی امروز جامعه بر اثر غفلت مسئولان در سال‌های اخیر بوده، افزود: باید به مبنای تشکیل نظام اسلامی برگردیم و به آن‌ها به درستی عمل نماییم تا توفیقات حاصل گردد.

وی با تاکید بر اینکه می‌بایست برای برنامه‌های فرهنگی کار شبانه روزی، اقدام انقلابی و عمل مخلصانه داشته باشیم، گفت: در موضوعات فرهنگی علیرغم اهمال و کوتاهی متولیان امر در دهه گذشته، اما گروه‌های مردمی دغدغه مندی در این حوزه ورود پیدا کردند و اقدامات مناسبی انجام دادند.

این مسئول گفت: در حال حاضر موثرترین افراد برای اقدامات فرهنگی و ایجابی همین تشکل‌های مردمی هستند که از سوی ستاد بطور کامل حمایت می‌شوند و سایر دستگاه‌ها نیز باید در راستای حمایت از آن‌ها گام بردارند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران با بیان اینکه تنها موضوعی که می‌تواند جامعه را به فلاح و رستگاری برساند، اقدامات تمیز فرهنگی است، خاطر نشان کرد: البته باید برنامه ریزی درست و هدفمند و متناسب با شرایط روز جامعه و مخاطب خاص در نظر گرفته و اجرایی شود.

محمدی به طرح پیشنهادی جامعه عفاف و حجاب ستاد نیز اشاره و عنوان کرد: در این طرح ضمن اینکه شاخص‌های عفاف و حجاب توسط ستاد تدوین و بر اساس قانون به دستگاه‌ها ابلاغ کردیم، به دنبال آن هستیم کمترین مواجهه نیروی‌های قضایی و انتظامی با مردم صورت پذیرد و با اقدامات ایجابی سعی شود تخلفات به حداقل کاهش و با تذکر مشفقانه اصلاح گردد.

 

مسئله حجاب در جامعه به روال قانونی و عرفی خود بر خواهد گشت

 

┄┅┅┅┅❀🇮🇷❀┅┅┅┅┄

Marada news, Movies and views


🔘

🆔 مردّا را در ایتا دنبال کنید:

🔰


https://eitaa.com/marada

🚧گروه جهادی مطالبه گری مردّا

📡 مرکز رسانه ای دیدبان انقلاب