درباره ما

 

* دیدبان انقلاب، فعالیت رسمی خود (با مجوز ثبت شده سازمانی) را از زمستان ۱۳۹۸ آغاز کرده و یک نشریه‌ی الکترونیکی است، نسخه چاپی ندارد و تنها در شبکه جهانی «اینترنت» قابل دسترس است. فعالیت marada.ir غیرانتفاعی است و همکاری با آن نیز داوطلبانه و غیرانتفاعی است. 

* «دیدبان انقلاب» با هدف گسترش زمینۀ مشارکت مردمی حول محور آرمان های انقلاب اسلامی بویژه بر مبنای فرمان هشت ماده‌‌ای امام امّت اسلامی به سران قوا درباره مبارزه با مفاسد در مسیر صعود به قله های تمدن نوین اسلامی با تجمیع ظرفیت های دغدغه مندان و نخبگان با روحیه جهادی و در راستای نهضت خدمت رسانی در عرصه های تخصصی تحریک فکر، تبیین، مطالبه گری و امید آفرینی، آگاهی بخش و حامی شفافیت و عدالت است که در قالب شبکه ای پویا از داوطلبان فعال گردیده است.

* « دیدبان انقلاب » به هیچ حزب، گروه، جناح و جریانی وابسته نبوده و نیست و تریبون هیچ حزب و جریانِ به ‌خصوصی نیز به شمار نمی‌رود.

خود « دیدبان انقلاب » نیز گروه سیاسی و جریان حزبی به حساب نمی آید. 


همکاران دیدبان انقلاب در اوقاتی که از امرار معاش فراغت می‌یابند، ضمن تولید محتوای دیداری، شنیداری و مکتوب، با استفاده از امکانات نشر الکترونیک در شبکه اینترنت و در بستر شبکه های اجتماعی به فعالیت رسانه ای مطبوعاتی می‌پردازند.

* به لحاظ مرامی و گرایش، گردانندگان « دیدبان انقلاب » خود را در جبهه مبارزه با تبعیض و بی عدالتی و مدافع مردم سالاری دینی، حقوق شهروندی و طرفدار مفاهیم الهی سیاست و شفافیت در پشتیبانی از ولایت و انقلاب اسلامی در ایران و جهان می‌دانند.

ما مخالف قهر و خشونت و طرفدار روش‌ گفتگوی آزاد میان مردم با مردم و مردم با حاکمیت و تریبونی برای نخبگان و اندیشمندان فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و کارزاری برای پیگیری مطالباتی که در گام دوّم انقلاب تأمین کننده ی مصالح امّت و تحقق بخش تمدن نوین ایرانی اسلامی باشد هستیم.

* « دیدبان انقلاب » از فعالیت همه‌ ی احزاب و گروه‌ها، نهاد های مدنی، شخصیت ‌ها، روشنفکران و نخبگان سیاسی و فرهنگی در داخل و خارج کشور که با ما در باورها و گرایش‌ های عمومی فوق ‌الذکر اشتراک نظر دارند، پشتیبانی می‌کند و می‌کوشد در حد توان و امکانات خود، فعالیت‌های آنها را پوشش دهد. 

 

چنانچه تک صدایی و کار جناحی از دیدبان انقلاب به چشم آمد، آنرا به ما گوشزد نمایید و marada.ir را به عنوان تریبون آزاد خود بی آزمایید. * در گزینش مطالب برای انتشار کوشش می‌کنیم از انتشار هیچ نوشته و مقاله ‌و یا پوشش و انعکاس وقایع و جریاناتی که واقعاً حرفی برای گفتن داشته باشد، دریغ نورزیم اما همزمان از معیارها و اصول شناخته شده‌ ی روزنامه‌ نگاری پیروی می‌کنیم و به اصول روزنامه نگاری، انصاف، امانت و صداقت پایبندیم و از انتشار مطالب توهین‌آمیز، شخصی و نیز مطالب ضعیف که از ارزش های خبری ، انتقادی و مطالبه گری برخوردار نباشند معذوریم و کوشش ما بر تفکیک حق از باطل و راستی آزمایی داده ها و اطلاعات مبتنی بر شواهد و قراین از ادعاها یا نظرات بی پایه و غیر مستند استوار است.

* مطالب اخذ شده از منابع ، مقالات ، تحلیل ها و یادداشت های منعکس شده در « مردّا » گرچه تا حدود زیادی در چارچوب معیارهای مجموعه مردّا گزینش می‌شوند، با این وجود، نظرات و مواضع مطرح شده در مقالات دارای امضاء که نام نویسنده ضمیمه آن می باشد، الزاماً نظر مردّا نیست و تنها بازتاب دهنده نقطه نظر نویسنده آن است.

* « دیدبان انقلاب » از انتشار هر نوع محتوا، مطالب و مقالات امضادار که به دیگر نشریات (الکترونیک و غیرالکترونیک) نیز ارسال می‌گردند، معذور است. ما تنها مقالاتی را منتشر می‌کنیم که فقط در اختیار مرکز راهبردی رسانه ای دیدبان انقلاب قرار می‌گیرد. 

* « دیدبان انقلاب » با توانمندی تولیدی ، توزیعی عرصه های هنری و رسانه ای ، آمادگی کامل عملیات مهندسی فرهنگی را داشته و امید آن دارد تا در اجرای برنامه های توسعه اجتماعی با ایفای نقش امید آفرین، در راستای ترویج معروفات و مبارزه با منکرات و ورود مؤثر به عرصه مقابله با جنگ شناختی با هدف دفاع از حقوق متقابل شهروندی و حاکمیتی، گره گشایی مشکلات مردم و مسئولین باشد.


اساسنامه مرکز راهبردی رسانه ای دیدبان انقلاب مرجع اصلی و رسمی سیاستگذاری و شیوه نامه اجرایی گروه جهادی دیدبان انقلاب اسلامی می باشد.

__________________________

۱- MARADA معادلی اختصاری از حروف اول  مرکز راهبردی رسانه ای دیدبان انقلاب  می باشد.

__________________________

۲- مردّا MARADA در فرهنگ واژگان قرآن:   

» بازدهی نیکوتر – عاقبت خوبتر – نتیجه پر خیر و برکت  


(درعبارت “وَﭐلْبَاقِیَاتُ ﭐلصَّالِحَاتُ خَیْرٌ عِندَ رَبِّکَ ثَوَاباً وَخَیْرٌ مَّرَدّاً” : و اعمال شایسته پایدار نزد پروردگارت از جهت پاداش بهتر و از لحاظ بازدهی نیکوتر است)

مرکز راهبردی رسانه ای دیدبان انقلاب در عرصه جهاد تبیین (هنر، رسانه، فرهگی و آموزشی)، دارای مجوز به شماره ۳۹۳۸۸۳۷۴۱۷۰۰۱ از سازمان بسیج سازندگی و در عرصه هنر و رسانه، دارای مجوز به شماره ۱۰۰۱۴۶۰ از ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور و در عرصه حکمرانی رسانه ای و خبرگزاری ها، دارای مجوز به شماره ۸۳۳۵۰۶۱۶ تحت حمایت قانون حق نشر اثر می باشد و نقل هرگونه محتوا بویژه مطالب اختصاصی از مرجع مرکز راهبردی دیدبان انقلاب و پایگاه های داده مرتبط با آن، مشروط به ذکر منبع و نیز قید نام صاحب اثر، نویسنده و یا مترجم آن محتوا است و در غیر اینصورت، پیگرد قانونی خواهد داشت.

 


 

NEWS AGENCY

M A R A D A

 

Demanding & create hope is our identity