همزمان با سومین سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی؛

ایران خواستار مجازات “آمرین و عاملین ترور سردار سلیمانی” شد

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل، همزمان با سالگرد ترور سردار سلیمانی، با ارسال نامه ای به دبیرکل و روسای شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل، این اقدام را مصداق بارز تروریسم دانست و خواهان مجازات آمرین و عاملین آن شد.

به گزارش “دیدبان رسانه ای انقلاب، در نامه “امیرسعید ایروانی” سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد آمده است: “با توجه به پیامدهای شدید و سنگین ترور سرلشکر قاسم سلیمانی برای صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی و علیرغم اینکه، قطعنامه های متعدد شورای امنیت اذعان دارند که تمامی اقدامات تروریستی عملی مجرمانه و غیرقابل توجیه بوده و تمامی آمرین،عاملین، سازمان دهندگان، تامین کنندگان مالی و حامیان مالی باید شناسایی و به دست عدالت سپرده شود، این بسیار نگران‌کننده است که شورای امنیت سازمان ملل متحد از انجام وظایف مربوطه ذیل منشور ملل متحد توسط عامل جنایت، آمریکا، منع شد. انفعال شورای امنیت تنها اعتبار و اقتدار تضعیف شده آن را از بین خواهد برد”.

متن نامه سفیر و نماینده دائم ایران به شرح زیر است:”

عالیجناب

این نامه را در رابطه با سومین سالگرد ترور ناجوانمردانه شهید سرلشکر قاسم سلیمانی، (فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شاخه رسمی نیروهای مسلح جمهوری ایران) و همراهانش که در تاریخ ۳ ژانویه سال ۲۰۲۰ توسط دولت آمریکا در فرودگاه بین المللی بغداد انجام شد، به شما می نویسم. در این رابطه، توجه شما را به موارد زیر جلب می نمایم:

۱-سرلشکر قاسم سلیمانی در یک سفررسمی به عراق که به درخواست رسمی دولت عراق صورت گرفت، به طور عامدانه و و ناجوانمردانه ترور شد. این جنایت که توسط دولت وقت آمریکا و بنا به دستورمستقیم رئیس جمهور وقت این کشور صورت گرفت، یک اقدام تروریستی محسوب گردیده و نقض فاحش تعهدات بین المللی آمریکا بر اساس حقوق بین الملل می باشد و دولت آمریکا در قبال آن مسئولیت بین المللی دارد.

۲-علاوه بر این، همانطور که در نامه مورخ ۳ ژانویه ۲۰۲۲ (S/2022/5) اشاره شده است، رژیم اسرائیل در ارتکاب چنین جنایت فجیعی دست داشته و رئیس سابق دستگاه اطلاعات نظامی رژیم اسرائیل رسماً به دخالت این رژیم در این جنایت اعتراف و اعلام کرده است که “اطلاعات اسرائیل در این ترور نقش داشته و آن را “یک دستاورد” و از آن به عنوان یکی از دو ترور مهم در دوران تصدی خود نام برده است. همچنین، آمریکا از پایگاه هوایی رامشتاین خود در آلمان برای انجام این عملیات تروریستی استفاده کرد.

۳- پیرو نامه های ما درتاریخ های ۳، ۷، و ۲۹ ژانویه ۲۰۲۰ (S/2020/13، S/2020/16، و S/2020/81) و ۳ ژانویه ۲۰۲۲ (S/2022/5)، جمهوری اسلامی ایران بار دیگر تاکید می کند که همه کسانی که مستقیم یا غیرمستقیم، به هر نحو یا طریقی به ارتکاب این جنایت کمک، مساعدت و یا از آن حمایت و پشتیبانی کرده اند، از جمله رژیم اسرائیل و آلمان، مسئول دخالت مستقیم یا غیرمستقیم خود در انجام این جنایت تروریستی بوده، و بر این اساس باید محاکمه و مجازات شوند.

۴-با توجه به پیامدهای شدید و سنگین ترور سرلشکر قاسم سلیمانی برای صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی و علیرغم اینکه، قطعنامه های متعدد شورای امنیت اذعان دارند که تمامی اقدامات تروریستی عملی مجرمانه و غیرقابل توجیه بوده و تمامی آمرین،عاملین، سازمان دهندگان، تامین کنندگان مالی و حامیان مالی باید شناسایی و به دست عدالت سپرده شود، این بسیار نگران‌کننده است که شورای امنیت سازمان ملل متحد از انجام وظایف مربوطه ذیل منشور ملل متحد توسط عامل جنایت، آمریکا، منع شد. انفعال شورای امنیت تنها اعتبار و اقتدار تضعیف شده آن را از بین خواهد برد.

۵-شایان توجه است، سردار قاسم سلیمانی در کمک به مردم و کشورهای منطقه، از جمله جمهوری عربی سوریه و جمهوری عراق ، که به درخواست آنها صورت گرفته، نقش برجسته ای در مبارزه با گروه های تروریستی ایفاد کرده است. فداکاری های او به طور گسترده و مکرر توسط مقامات این کشورها مورد اذعان قرار گرفته و عنوان قهرمان مبارزه با تروریسم و ژنرال صلح را برای او به ارمغان آورد. ترور او در خدمت منافع مشترک ایالات متحده، رژیم اسرائیل و داعش و دیگر سازمان های تروریستی در منطقه بود که از این جنایت استقبال کرده و از آن به عنوان “یک اقدام الهی که به نفع آنها بود” یاد کردند.

۶- بار دیگر تاکید می‌کنم که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مصمم هستند تا راه شهید سلیمانی را در کمک فعالانه به ملت‌ها و دولت‌های منطقه در مبارزه با گروه‌های تروریستی تحت حمایت بیگانگان در منطقه تا نابودی کامل آنها با قدرت ادامه دهند”.

لازم به یادآوری است، سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه همراهانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور “دونالد ترامپ” رییس‌جمهوری وقت آمریکا و با شلیک موشک‌های پهپادهای ارتش این کشور کشته شدند.

🔘

🔘Sputnik

🆔 مردّا را در ایتا دنبال کنید:

🔰


https://eitaa.com/marada

🚧گروه جهادی مطالبه گری مردّا

📡 مرکز رسانه ای دیدبان انقلاب