خنثی سازی اثر برجام در دولت سیزدهم؛

رسیدن به بالاترین سطح صادرات نفت توسط ایران علیرغم احیای برجام

مردّا Marada - رویترز در گزارشی از رسیدن صادرات نفت ایران به بالاترین حد نصاب در سه سال گذشته علیرغم احیای برجام خبر داد

به گزارش “دیدبان رسانه ای انقلاب” به نقل از خبرگزاری رویترز، صادرات نفت ایران علیرغم عدم احیای برجام و تحریم های ایالات متحده در دو ماه اخیر به بالاترین میزان خود طی ۳ سال گذشته رسیده است. این خبرگزاری به نقل از شرکت های نظارت کننده بر ترافیک حاملان انرژی در جهان عنوان می کند که تهران سال ۲۰۲۳ را با افزایش صادرات خود از جمله به چین و ونزوئلا آغاز کرده است.

یکی از مشاورین شرکت انرژی “اس وی بی اینترنشنال” در این خصوص بیان می کند: «صادرات نفت خام ایران در دسامبر گذشته به طور متوسط ۱٫۱۳۷ میلیون بشکه در روز بود که ۴۲ هزار بشکه در روز نسبت به نوامبر افزایش داشت؛ یعنی بالاترین رقمی که SVB در سال ۲۰۲۲ بر اساس برآوردهای قبلی گزارش کرده بود».

وی همچنین در خصوص مشتریان عمده نفت ایران تشریح می کند: «با وجودی که کاهش تقاضای چین و عرضه نفت روسیه به چین چالش بزرگی برای صادرات نفت ایران بوده است، اما همچنان بیشتر نفت صادراتی ایران به خاور دور و در نهایت به چین می رود. ایران همچنین به ونزوئلا برای صادرات نفت خود کمک می کند».

 

🔘

🆔 مردّا را در ایتا دنبال کنید:

🔰


https://eitaa.com/marada

🚧گروه جهادی مطالبه گری مردّا

📡 مرکز رسانه ای دیدبان انقلاب