تحلیل اقتصادی؛

نشست بین‌ المللی سرمایه‌گذاران D8 در تهران برگزار می‌شود

مردّا Marada / گروه D8 از جمله پیمان‌های منطقه‌ای است که به منظور ایجاد روابط مستحکم اقتصادی بین کشورهای در حال توسعه اسلامی و تقویت نفوذ این کشورها در بازارهای جهانی و برقراری گفت‌وگو با کشورهای صنعتی تشکیل گردیده است.

به گزارش “دیدبان رسانه ای انقلاب”؛ این نشست با حضور نمایندگان ۸ کشور ایران، ترکیه، پاکستان، مالزی، مصر،اندونزی،نیجریه و بنگلادش جهت سرمایه‌گذاری در پروژه های فناوری در اواخر ماه فوریه(۸ و ۹ اسفند) در پارک علم و فن آوری پردیس تهران برگزار می‌شود.

فراخوان این نشست بین المللی با هدف سرمایه گذاری و سرمایه پذیری در پروژه های فناوری منتشر شده و تا پایان دی ماه مهلت ثبت نام دارد.

این رویداد شامل برنامه‌های مختلف برای آشنایی سرمایه گذاران این کشورها با پروژه‌ های فناورانه و انعقاد قرارداد های سرمایه‌گذاری و تفاهم نامه های مختلف خواهد بود.

در چهارمین دوره این نشست (TIM 2022) که در سال گذشته میلادی برگزار شد، بیش از ۱۰۰ سرمایه گذار خارجی و ۲۸ سرمایه گذار داخلی حضور داشتند و از محصولات و خدمات ۶۱ استارتاپ و شرکت سرمایه‌ پذیر بهره‌برداری گردید.

انعقاد بیش از ده میلیون دلار قرارداد همکاری در قالب ۱۱ تفاهم‌نامه از مهمترین اتفاقات نشست ( ۲۰۲۲ TIM) بود.

قرار است مطابق برنامه زمانی تدوین شده، پنجمین دوره این نشست ۸ , ۹ اسفندماه سال جاری در پارک فناوری پردیس ایران برگزار شود.

 

 

این رویداد شامل برنامه‌های مختلف از جمله ارائه شرکت‌های فناور با هدف جذب سرمایه، پنل‌های تخصصی، امضای تفاهم‌نامه‌ها، انعقاد قراردادهای سرمایه‌گذاری مشترک و بازدید از زیست‌ بوم فناوری و نوآوری کشور خواهد بود.

این رویداد فرصتی برای فعالان اقتصادی حوزه‌های مختلف فناوری است تا با ارائه محصولات، خدمات و توانمندی‌های خود، بازار خود را توسعه داده و با ورود به عرصه بین‌الملل، سهم بیشتری از بازارهای بین‌المللی داشته باشند. همچنین سرمایه گذاران نیز در این نشست می توانند بر روی پروژه های فناورانه دارای پتانسیل سرمایه گذاری کنند.

شایان ذکر است گروه D8 یا گروه هشت کشورهای مسلمان درحال توسعه که اندونزی، ایران، بنگلادش، پاکستان، ترکیه، مالزی، مصر و نیجریه در آن عضویت دارند، از جمله پیمان‌های منطقه‌ای است که به منظور ایجاد روابط مستحکم اقتصادی بین کشورهای در حال توسعه اسلامی و تقویت نفوذ این کشورها در بازارهای جهانی و برقراری گفت‌وگو با کشورهای صنعتی تشکیل گردیده است.

🔘

🆔 مردّا را در ایتا دنبال کنید:

🔰


https://eitaa.com/marada

🚧گروه جهادی مطالبه گری مردّا

📡 مرکز رسانه ای دیدبان انقلاب