آیا کی‌یف به ایران حمله خواهد کرد؟

رویای حمله نظامی به ایران، این بار در خواب آشفته ی اوکراینی ها

پودولیاک، مشاور رئیس دفتر زلنسکی، خواستار حمله به ایران به دلیل پهپادهایی شد که ادعا می شود تهران در اختیار مسکو قرار داده است.

به گزارش «مردّا»، پودولیاک، مشاور رئیس دفتر زلنسکی، خواستار حمله به ایران به دلیل پهپادهایی شد که ادعا می شود تهران در اختیار مسکو قرار داده است.

 

پودولیاک در یک کنفرانس تلویزیونی در اوکراین گفت: “به نظر من می‌توان حملات خاصی را به مرکز تولید پهپادها، موشک‌های بالستیک و غیره وارد کرد. زیرا چنین اقدامی نمی تواند بدون مجازات بماند”.

گفتنی است، کشورهای غربی ادعا می کنند که ایران در حال حاضر هواپیماهای بدون سرنشین برای عملیات نظامی در اوکراین به روسیه تحویل می دهد. مسکو و تهران چنین اتهاماتی را رد می کنند.

پیشتر، اظهار داشت که تهران چند ماه قبل از آغاز عملیات ویژه در اوکراین پهپادهای به روسیه تحویل داده بود.


پی نوشت «مردّا» : با توجه به اظهار نظر های مقامات و سیاستمداران اوکراینی در مورد ایران که این روزها در همراهی و تکمیل پازل کلان سیاستِ جبهه ضد جمهوری اسلامی ایران تعریف می شود، از آنجاکه اوکراینی ها با توجه به شرایطی که در آن قرار دارند بیش از آنکه به روسیه بپردازند نوک پیکان حملاتشان به سمت ایران است، بعید به نظر نمی رسد که حاکمیت این کشور از اعتبار ساقط و در دستان رژیم صهیونیستی و آمریکا قرار گرفته باش و یا شاید شرط تداوم ارسال کمک های نظامی و اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی به کی یف، خوراک دادن به غرب برای تحقق هدف ائتلاف جهانی ضد ایرانی به واسطه اتهام زنی های اوکراین با ادعای کمک های نظامی ایران به مسکو و اثر قابل توجه این کمک ها در توازن قوا و تغییر نتیجه جنگ بر خلاف اریابی و برآوردهای اروپا و آمریکا باشد.