تو دهنی محکم ایران به دشمنان با اعلام توان موشکی جدید جمهوری اسلامی،

جهش نسلی قدرت بازدارندگی ایران با موشک های هایپرسونیک بیمه شد / ایران سامانه های گرانقیمت دفاع موشکی دنیا را به چالش کشید

تحلیل محمد شلتوکی، کارشناس هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ساخت موشک بالستیک هایپرسونیک: این موشک جدید از همه سامانه‌های سپر موشکی عبور می‌کند و در حال حاضر فناوری مقابله با این نوع از تکنولوژی موشکی در جهان در اختیار هیچ کشوری نمی باشد.

به گزارش «مردّا» به نقل از گروه سیاسی دفاعی امنیتی مرکز رسانه ای دیدبان انقلاب، همزمان با سالروز شهادت پدر موشکی ایران، سردار شهید حسن طهرانی مقدم، کارشناس نیروی هوافضای سپاه به نقل از سردار امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با وجود تحریم‌های همه جانبه و بی نظیر در تاریخ کشورهای جهان که بر ایران تحمیل شده است، امروز نیروی هوافضای سپاه پاسداران با قدرت به پیش می‌ رود و هم اینک ما صاحب برترین تکنولوژی موشکی با قابلیت مانور پذیری در داخل و خارج از جو شدیم.

 

وی افزود: با پیشرفت های به دست آمده و تولید موشک بالستیک هایپرسونیک قادر خواهیم بود از تمامی سامانه‌های سپر دفاع موشکی که در حال حاضر در جهان وجود دارد عبور نماییم.

 

شلتوکی با اشاره به ویژگی‌های موشک بالستیک هایپرسونیک نیروی هوافضای سپاه بیان کرد: این سامانه سرعت بسیار بالایی دارد و قابلیت مانورپذیری در جو و بیرون جو را دارد. هم  که در داخل جو دفاع می‌کنند و هم سامانه‌های فوق‌العاده گران قیمتی که در بیرون جو با موشک‌ها مقابله می‌کنند، این موشک جدید جمهوری اسلامی ایران از همه سامانه های پدافندی بسیار گرانقیمت داخل و خارج جو که با موشک های دشمن مقابله می کنند، عبور می‌کند و با وجود این خلاء تکنولوژیکی که در سامانه های حال حاضر جهان وجود دارد، به جز چند طرح و ایده خام، هنوز راهکار عملی برای برخورد و مقابله با دستاورد امروز هوافضای سپا وجود ندارد و به نظر هم نمی رسد تا سالاه بعد هم چنین فناوری برای مقابله با موشک بالستیک هایپرسونیک ایران پیدا شود.

 

کارشناس نیروی هوافضای سپاه به نقل از سردار امیرعلی حاجی زاده، افزود: دستیابی به این توانایی موشکی، یک جهش بزرگ نسلی در این حوزه و موجب افزایش بازدارندگی کشور در مقابل دشمنان این مرز و بوم است و تا مدتها اقتدار دفاعی ایران را بیمه می نماید.

 


Ⓜ️ گروه جهادی مردّا

🇮🇷مرکز رسانه ای دیدبان انقلاب