گفتگوی کامل و بی‌پرده با سردار مسلمی درباره لیست تحریم‌ اتحادیه اروپا؛

کینه توزی، دشمنی و خباثت علیه مردم ایران در ذات مقامات غربی است / مقامات اروپایی با تحریم‌ ایران به دنبال گرم کردن خود برای عبور از زمستان سرد پیش رو هستند

ساری - مردّا - اتحادیه اروپا که در مذاکرات اخیر با زیاده خواهی خود نتوانسته از ایران امتیاز بگیرد و با توجه به جنگ اوکراین و بحران انرژی در پیش رو، در باتلاق مشکلات فرو رفته است برای درآمدن از این باتلاق بسته‌های تحریمی به بهانه حقوق بشر و حمایت از اغتشاشاگران علیه ایران تصویب کرده است.

به گزارش “دیدبان رسانه ای انقلاب” به نقل از خبرگزاری بسیج مازندران، پس از گذشت تقریبا سه ماه از اغتشاشات اخیر در کشور، با کنار رفتن غبار فتنه، دست حامیان اغتشاشات برای مردم رو شده است. کشور‌های غربی که با حمایت‌های آشکار از جبهه معاندین و ضد انقلاب علیه نظام اسلامی همه توان خود را برای همکاری با براندازان نظام به کار گرفتند و با امپراطوری رسانه‌ ای و راه اندازی یک جنگ جهانی رسانه‌ای در تلاش برای القای یاس و ناامیدی در بین مردم کشور بودند، اما بصیرت و هوشیاری دوباره مردم همه محاسبات شان را برای این اغتشاش از قبل برنامه ریزی شده، بهم زد.

 

اتحادیه اروپا که در مذاکرات اخیر با زیاده خواهی خود نتوانسته از ایران امتیاز بگیرد و با توجه به جنگ اوکراین و بحران انرژی در پیش رو، در باتلاق مشکلات فرو رفته است برای درآمدن از این باتلاق بسته‌های تحریمی به بهانه حقوق بشر و حمایت از اغتشاشاگران علیه ایران تصویب کرده که نام سردار سیاوش مسلمی از فرماندهان سپاه استانی در این لیست به چشم میخورد. به همین بهانه عصر پنج شنبه امروز با سردار سیاوش مسلمی، فرمانده سپاه کربلا به گفتگو نشستیم که در ادامه بخش‌ هایی از آن را در قالب یادداشتی گفتگو محور منتشر نموده ایم.

 

* سردار، بعد از اینکه باخبر شدید نام شما در لیست تحریم اتحادیه اروپا قرار گرفته چه واکنشی داشتید؟

طبیعتا این قبیل اقدامات غرب، مضحکانه و خنده دار است. از روزی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، بدخواهان و دشمنان انقلاب این کشور را همه جوره تحریم کردند، بنده هم با افتخار سرباز این نظام و انقلاب هستم، پس این قبیل لیست‌های تحریمی چیزی جدیدی نبوده و نیست جز آنکه بااین اقدام، علاوه بر نشان دادن کارکرد غیر موثرشان در جلوگیری از رشد و پیشرفت انقلاب اسلامی، باعث مضحکه خود هم شدند.

 

*تحلیل شما درباره اینکه آمریکا و یا اتحادیه اروپا، فرماندهان سپاه را در لیست تحریم قرار داده است، چیست؟

غربی‌ها یا نمیدانند، یا کسانی هستند که به آن‌ها اطلاعات غلط میدهند. شما به سازوکار تحریم‌های اخیر نگاه کنید، گفتند این تحریم‌ها شامل مسدود کردن دارایی‌ها، ممنوعیت سفر به اتحادیه اروپا، و ممنوعیت در دسترسی به منابع مالی یا اقتصادی افراد و… است، حال اینکه فرمانده سپاه استانی بیشترین سفرش درون استانی و به مناطق محروم برای محرومیت زدایی و یا استان‌هایی که در بحران‌های طبیعی نیاز به کمک داشته باشند، است و بهترین تفریح خودبنده هم بودن در کنار گروه‌های جهادی در مناطق محروم است. درباره دارایی‌ها هم بنده پس از ۲۹ سال که ۱۱ سال در کردستان، ۱۸ سال در کرمان مشغول خدمت به مردم بودم و پس از آن هم به زادگاهم مازندران آمدم، تنها حساب مالی ام همان حقوقی است که واریز می‌شود. اینکه سیاستمداران غربی به بهانه حقوق بشر و بحث اغتشاشات بسته تحریمی رو می‌کنند همان مثال معروف لاف در غریبی را با تحریم میزنند، است.

 

*به نظر شما ارائه لیست‌های تحریمی افراد حقیقی و حقوقی توسط غرب چه کارکردی را دنبال می‌کند؟ جنبه روانی آن را چگونه می‌بینید؟

در طول چهل سال از عمر انقلاب اسلامی، بدخواهان و دشمنان انقلاب توطئه‌ها و فتنه‌های بسیار زیادی علیه ایران براه انداختند که بزرگترین آن هشت سال جنگ تحمیلی بود. پس از آن جنگ سرد، جنگ نیمه سخت را علیه کشور شروع کردند بعد هم به جنگ نرم روی آوردند که تا به امروز به شکل جنگ ترکیبی ادامه دارد. از اول انقلاب تا به امروز آن هم به بهانه اینکه ایران میخواهد مستقل باشد و نمیخواهد وابستگی سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و … به هیچ کشور غربی و شرقی داشته باشد تحریم شده است و این تحریم‌ها از فتنه ۸۸ زیادتر شد. آن‌ها با ارائه لیست‌های تحریمی به دنبال جنگ روانی علیه مردم کشورمان هستند، آن‌ها از ایران یکپارچه و منسجم و قوی می‌ترسند.

 

 

از اینکه کشور‌های اروپایی با بهانه حقوق بشر علیه کشور و مسئولان آن دست به اقدام تحریمی مضحک می‌زنند، نه تنها تعجب نمی‌کنیم بلکه آن‌ها را فاقد ارزش و اهمیت می‌دانیم. کشور‌هایی که خود را مهد آزادی و دموکراسی میدانند، اما اصلی‌ترین ناقضان حقوق بشر هستند. نمیخواهم از تاریخ اروپاو جنایت‌های قرون وسطی آن حرفی بزنم، چون در این مصاحبه نمی‌گنجد، اما با بیان چند مثال عینی می‌خواهم بگویم این کشور‌ها اصلا نمی‌دانند حقوق بشر چیست. قانون منع حجاب درکشور فرانسه نمونه بارز نقض حقوق بشر است. روزنامه‌های فرانسوی لوفیگارو می‌نویسد از بس خشونت علیه زنان در این کشور زیاد است حتی زن‌ها در خانه هایشان امنیت ندارند. نمونه بارز‌تر آن رئیس جمهور فرانسه در صفحه توییتر خود صراحتا اعلام کرده است زنان فرانسه جرات استفاده از مترو را ندارند چرا که مورد آزار و اذیت جنسی قرار میگیرند برای همین حضور پلیس، مخصوصا در زمان‌هایی که آزار و اذیت بیشتر می‌شود را دو برابر می‌کنیم. این چند مورد نمونه بسیار کوچکی از حقوق بشر در کشور‌های مدعی مهد آزادی است. اگر بخواهیم به رسانه‌های غربی درباره آمار جرم و جنایت و نژادپرستی و قتل در کشور‌های اروپایی استناد کنیم؛ دیگر حتی خود حقوق بشر هم از شرم و خجالت جرات نمی‌کند سرش را بالا بیاورد. چطور آن‌ها دم از حقوق بشر می‌زنند که روزنامه انگلیسی گاردین در گزارش خود مینویسد دولت انگلیس در جنگ آل سعود علیه یمن نقش پررنگ دارد و با فروش سلاح به رژیم سعودی باعث نسل کشی در یمن شده است، آیا این از بین بردن و نقض بااصطلاح حقوق بشر نیست؟ یا کشوری مثل آلمان که اعتراف کرده است که بزرگترین تامین کننده تسلیحات شیمیایی رژیم بعث صدام علیه ایران بود. کارنامه حقوق بشر کشور‌های اروپایی آنقدر سیاه است که رسانه‌های خودشان آمار وحشتناکی از جنایت، قتل، نژادپرستی، تبعیض و خشونت علیه زنان میدهند که هر انسان آزاد اندیشی را به تامل وا می دارد که چه جهنمی غربی‌ها برای حقوق بشر ساختند.

 

*تاآماری از ضدحقوق بشر کشور‌های غربی گفته می‌شود، عده‌ای با بیان این شبهه که چرا تا حرف از مشکلات ایران می‌شود از کشور‌های غربی می‌گویید یا اینکه آن‌ها کشور‌های توسعه یافته اند، ولی ما آنقدر بدبختی داریم که نمی‌دانیم به کدامشان برسیم، واکنش نشان میدهند، نظرتان در این باره چیست؟

سیاستمداران غربی با ابزار رسانه یک بهشت واهی از غرب به مردم نشان دادند که هر کسی درباره مشکلات و آمار جرم و جنایت ضد بشری در این کشور‌ها بگوید، فوری انگشت اشاره اش را به سمت کشور ایران نشان میدهد و از بدبختی می‌گوید. اما اگر کسی واقع بین باشد، که الحمدالله مردم ما واقع بین، با بصیرت و هوشیار هستند، میداند اروپا هرگز بهشت بشر نبوده و نیست چرا که از نظر اخلاقی و فرهنگی دچار فروپاشی اساسی شده است. شروع سقوط هر تمدنی با انحطاط اخلاقی است.

 

 

 

نه تنها در مورد اخلاقی، بلکه از نظر اقتصادی و معیشتی هم امروزه دچار بحران شده است و سیاستمداران غربی بخاطر همین وضع اقتصادی دچار درماندگی شدند. اما کشوری مثل ایران که فقط چهاردهه از استقلال آن می‌گذرد زیر بار شدیدترین تحریم‌ها دارای رشد بی سابقه‌ای در زمینه‌های مختلف شده که برای نمونه طبق گزارش مجله نیوساینتیست، نرخ رشد علمی در ایران ۱۱ برابر میانگین جهانی است. آیا این رشد فزاینده علمی نشانه بدبختی ایران است یا قدرت؟ برای همین غربی‌ها از رشد ایران وحشت کرده و با القای یاس و ناامیدی به دنبال فتنه انگیزی در کشور هستند. ما منکر مشکلات اقتصادی در کشور نیستیم. این مشکلات هم برمی گردد به اجرایی نشدن منویات رهبر معظم انقلاب درباره اقتصاد مقاومتی که در این مسئله برخی مسئولان در گذشته اهمال کاری کردند، اما علیرغم همه تحریم‌ها و مشکلات شاهد رشد چشمگیر علمی ایران هستیم نه فقط در مسئله علمی، بلکه در صنعت دفاعی، هوافضا، توسعه زیر ساخت‌ها و عمرانی و … هم رشد خیره کننده‌ای داشتیم. اما رسانه‌های غربی کارشان سیاه نمایی علیه نظام است و هیچوقت از این پیشرفت‌های چشمگیر حرفی نمی‌زنند، ولی تا دلتان بخواهد علیه کشور دروغ تحویل افکار عمومی میدهند.

 

*اغتشاشات اخیر و حمایت از برهم زنندگان امنیت و قانون شکنان یکی از دلایل تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه فرماندهان سپاه‌های استانی بود، به نظر شما دلیل حمایت سیاستمداران غربی از آشوب گران چیست؟

این روز‌ها کشور‌های اروپایی به خاطر بحران انرژی و مشکلات معیشتی صحنه اعتصابات و تظاهرات سراسری مردم علیه دولت شان است، اخبار، تصاویر و فیلم‌های این تظاهرات با یک جستجوی ساده در مرورگر‌ها قابل مشاهده است، شما ببینید برخورد پلیس با تظاهرات کنندگان چگونه است؟ نخست وزیر انگلیس خبیث به صراحت میگوید از پلیس کشور برای سرکوب قانون شکنان که زندگی مردم را با رنج و اخلال مواجه کردند حمایت کامل می‌کنم، اما همین نفر از قانون شکنان و اغتشاشگران در ایران حمایت می‌کند! دلیلش کاملا مشخص است خباثت و فریبکاری در ژن مقامات غربی است و این را تاریخ می‌گوید مثلا قبل از انقلاب، انگلیس با خباثت‌های پیدا و پنهانی علیه ملت ما، مشغول به غارت منابع ملی کشور بود. حتی امروزه نیز این کشور شده پایگاه رسانه‌های نفرت و دروغ پراکن فارسی زبان مثل بی بی سی و ایران اینترنشنال و..؛ و نکته مهم‌تر مگر ملت ایران، کشتار ۱۰ میلیون ایرانی بدست انگلیسی‌ها را فراموش می‌کند؟ باید بگویم شما هیچ کشوری را در غرب نمی‌توانید مثال بزنید که اجازه جولان به برهم زنندگان نظم و امنیت را بدهد؛ اما آش رفتار دوگانه سیاستمداران غربی در مقابل ایران آنقدر شور شده که صدای مردم اروپا را هم در آورده است.

 

*برخی رسانه‌های آمریکایی نوشتند که تحریم‌های اتحادیه اروپاه علیه فرماندهان سپاه بخاطر پاسخگو کردن ایران به اتفاقات اخیر در کشور است، نظر شما چیست؟

فلسفه تشکیل سپاه و اینکه امام عظیم الشان این نهاد انقلابی را یک سال پس از پیروزی انقلاب تاسیس کرد صیانت و حفاظت از انقلاب اسلامی که محدود به مرز‌های جغرافیایی نشده و دستاورد‌های آن است، این یعنی سپاه در تمامی عرصه‌ها حافظ منافع و دستاورد‌های انقلاب و نظام اسلامی است و برای پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب، اجرای منویات رهبری معظم کل قوا امام خامنه‌ای عزیز را لازم الاجرا برای خود می‌داندو باتوجه به اعتماد و اطمینانی که مردم به سپاه دارند، پشتوانه محکمی برای نظام است؛ به صراحت بگویم اگر سیاستمداران غربی شبانه روز بنشینند و بسته‌های مضحک تحریمی علیه بنده و یا همکارانم تصویب کنند، اتفاقا موجب رشد و پیشرفت ما در خدمت رسانی به مردم و نظام می‌شوند. مگر ایران در سایه همین تحریم‌ها به قدرت اول منطقه نرسید. ما فقط در مقابل خدا و مردم که صاحبان اصلی نظام و، ولی نعمتان ما هستند، پاسخگو هستیم. مردمی که با اعتماد و اطمینان به بنده که لباس سبز خدمت به ملت را پوشیدم، توقع تامین امنیت و کار برای رفع محرومیت دارند. امروزه مردم عزیز کشور به ویژه مردم ولایتمدار مازندران آگاه و با بصیرت هستند و میدانند وقتی سیاستمداران غربی حرف از تحریم می‌زنند، یعنی میخواهند جلوی رشد و اراده مسئولین و جوانان این کشور را سست کنند و افکار عمومی جامعه را دچار یک جو تبلیغاتی و روانی کنند، اما باید بدانند با دمیدن به خاکستر تحریم‌های مضحک، خانه سرد مردم اروپا گرم نمی‌شود.

 

*و، اما سوال آخر برای مخاطبان ما بفرمایید به نظر حضرتعالی آیا تحریم‌ها اثری در رویکرد فرماندهان نظامی در پیشبرد اهداف انقلاب دارد؟

قاطعانه می‌گویم این تحریم‌ها نه تنها هیچ اثری در عزم و اراده فرماندهان سپاه به ویژه شخص بنده ندارد بلکه اگر دشمن چنین اقدام کینه توزانه‌ای را علیه سرباز نظام نداشته باشد، جای سوال است. دشمن کارش دشمنی است و ماهیتش همین است. شما نگاه کنید آیا تحریم‌ها علیه حاج قاسم و جبهه مقاومت باعث توقف آن‌ها شد؟ حاج قاسمی که نامش لرزه بر اندام دشمنان بشریت می‌اندازد. آن‌ها انقدر از نام و عکس حاج قاسم می‌ترسند که حتی در شبکه‌های مجازی هم اجازه انتشار آن را نمی‌دهند و هر کاربری بخواهد نام و تصویر حاج قاسم را منتشر کند، نام کاربریش را حذف میکنند. این تحریم‌های مضحک هیچ کارایی ندارد. قدرت ایران، غربی‌ها را بیچاره کرده است ما برای تحقق آرمان‌های شهدا و انقلاب و عمل به وصیت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی نیاز به انگیزه‌ای مثل تحریم اتحادیه اروپا و آمریکا نداریم، انگیزه ما مردم ولایت مدار به ویژه جوانان و نوجوانان مومن انقلابی هستند که پای این انقلاب و نظام ایستاده اند و جلوتر از همه مسئولین اجازه عرضه اندام به دشمن نمی‌دهندکه در حوادث اخیر دیدیم که چطور جوانان مومن انقلابی با الگوگیری از مکتب حاج قاسم در مقابل یک سری اغتشاشگر محکم ایستادند، مظلومانه به شهادت رسیدند، اما دست از آرمان و اعتقادشان به انقلاب و ولایت نکشیدند و همین باعث عزت و اقتدار نظام اسلامی شده است.

 

با تشکر از شما سردار مسلمی عزیز که این وقت را در اختیار ما گذاشتید…

منم از شما تشکر می‌کنم، ان شاء الله موفق باشید.

انتهای پیام/

🔘
🆔 مردّا را در ایتا دنبال کنید:


https://eitaa.com/marada

🚧گروه جهادی مطالبه گری مردّا