جزئیات پیام ولادیمیر پوتین برای مجمع فدرال روسیه؛

تعلیق مشارکت روسیه در پیمان کاهش تسلیحات استراتژیک

مردّا Marada / این اولین پیام پس از آغاز عملیات ویژه نظامی روسیه علیه اوکراین خواهد بود. پیام رئیس جمهوری سالانه ارائه می شود، اما سال گذشته همچون سال 2017 این پیام ارائه نشده بود.

به گزارش “دیدبان رسانه ای انقلاب”؛ پوتین در پیامی به مجمع فدرال: من در یک زمان دشوار و در حال تغییر برای روسیه، در دوره تغییرات ریشه‌ای در سراسر جهان صحبت می کنم.

رئیس جمهور روسیه در ادامه افزود: «مسکو تمام تلاش خود را برای حل مسالمت آمیز این مسأله انجام داد و صبر و تحمل زیادی از خود نشان داد. اما سناریوی دیگری پشت پرده و در خفا آماده می شد.

رژیم اوکراین به حل و رفع مشکلات دونباس نپرداخت، بلکه فقط دست به اتلاف وقت، قتل های سیاسی و آزار و اذیت مؤمنان زد.

مذاکرات در مورد تامین تسلیحات و دفاع هوایی حتی قبل از شروع عملیا ویژه روسیه انجام شده بود. تئاتر عملیات نظامی مدتها قبل از اولین گام مسکو در این رابطه مسلط شده بود.

هیچ کشوری در جهان به اندازه ایالات متحده آمریکا در خارج از کشور پایگاه نظامی ندارد. تعداد آن ها به صدها پایگاه می رسد که در کل سیاره زمین مستقر شده‌اند».

ولادیمیر پوتین در ادامه گفت: « غرب به جای حل مشکلات دونباس، با «کارت های علامت‌دار» زندگی مردم را به بازی بگیرد. روسیه برای گفتگو با غرب در زمینه امنیت آماده بود، اما در عوض با واکنش ریاکارانه و گسترش ناتو مواجه شد.غرب تصمیم گرفت “پشت چتر» از روسیه پنهان شود، کل سیاره در پیله با پایگاه‌های نظامی آمریکا قرار گرفته است. همه پیشنهادات روسیه در باره امنیت مستقیماً رد شد.

نقشه‌پردازان و برنامه‌ریزان بخوبی درک می‌کردند که اهداف بعدی حمله به کریمه و سواستوپل است.

اما نقشه ها رو شدند.

القای ارزش‌های نئولیبرالی و اساسا توتالیتر، هدف سیاست غرب است. در دهه ۱۹۳۰، غرب راه را برای قدرتمند شدن نازی ها در آلمان باز کرد و در زمان ما اوکراین را ” برعلیه روسیه” تشویق کرد.

نئونازی‌ها در اوکراین با استفاده از نشان صلیب شکسته روی تجهیزات و استفاده از نام‌های نازی، پنهان نمی کنند که وارثان چه کسانی هستند».

ولادیمیر پوتین در ادامه افزود: «به درک ما، غرب قصد دارد یک درگیری محلی را به رویارویی جهانی مبدل کند. شکست روسیه در میدان نبرد غیرممکن است. به این دلیل حملات خبری هر چه شدیدتر می شود. آنها دائماً دروغ می گویند، حملات به فرهنگ ما، به کلیسای ارتدکس روسیه متوقف نمی شود.

ما هرگز مانند کی‌یف و نخبگان عمل نخواهیم کرد و شبیه آنها نخواهیم بود. با کسانی که یک گام به عقب برداشتند و از وطن خود عقب نشینی و آن را ترک کردند تسویه حساب نخواهیم کرد. بگذار وجدانشان پاسخگوی اعمال آنها باشد. نکته اصلی این است که شهروندان کشور اعمال آنها را مورد ارزیابی اخلاقی قرار خواهند داد. ما مفتخریم که جامعه چند ملیتی ما موضعی اصولی در رابطه با عملیات ویژه روسیه اتخاذ کرده و از اقدامات ما برای محافظت از دونباس حمایت کرده اند».

رئیس جمهور از تمام مردم روسیه به خاطر شجاعت و عزم آنها تشکر کرد، به نیروهای امنیتی، داوطلبان، به مبارزان نیروهای جمهوری های خلق لوهانسک و دونتسک اشاره کرد و همچنین عذرخواهی کرد که نمی تواند از همه آنها نام ببرد.

رئیس جمهور روسیه گفت: «ساکنان دونباس با وجود تهدیدات و ترور، خودشان به تعیین آینده خود دست زدند و تصمیم گرفتند با سرزمین مادری خود باشند.

افرادی که در راه خیانت به روسیه قدم گذاشته اند طبق قانون پاسخگو خواهند بود، اما ما “شکار جادوگر” را سازماندهی نخواهیم کرد.

حالا ما دوباره با هم هستیم، یعنی قوی تر هم شده ایم. ما هر کاری از دستمان برآید انجام خواهیم داد تا آرامش دیرانتظار به سرزمین های ما بازگردد. قهرمانان ما برای دستیابی به این آرامش، برای اجدادشان، برای آینده فرزندان و نوه هایشان، برای اتحاد دوباره مردم ما می جنگند».

ولادیمیر پوتین، یک دقیقه سکوت به احترام قهرمانان اعلام کرد. همه حاضران در سالن برخاستند.

رئیس جمهور روسیه خاطرنشان نمود: « این عملیات برای همسران و والدین قهرمان ما بسیار سخت است. این وضع به همان اندازه که برای افرادی که در طول جنگ جهانی دوم از دونباس دفاع کردند دشوار بود، سخت است. وظیفه ما حمایت از خانواده هایی است که عزیزان خود را از دست داده اند.”

پوتین از ایجاد صندوق ویژه ای برای رساندن کمک هدفمند به خانواده های سربازان کشته شده و جانبازان عملیات ویژه خبر داد.

رئیس جمهور طرح توسعه نیروهای مسلح را یادآور شد و گفت که کارها در حال انجام است، و تجربه واقعی رزمی باید پایه و اساس آن را تشکیل بدهد.

پوتین در باره تحریم ها گفت: “تحریم‌ها تنها یک وسیله هستند، اما هدف این است که باعث رنج و ناراحتی شهروندان ما بشوند. اما حساب ها غلط از آب درآمدند».

پوتین گفت: «مسئولان اقتصادی ثبات اقتصاد را حفظ کرده و مانع از بروز کسری بودجه و فروپاشی نظام مالی کشور شدند. همه فرصت ها برای پیشرفت وجود دارد.

این روسیه نیست که تسویه حساب های دلاری را کاهش می دهد، غرب مسبب اصلی این روند است و همه این کارها را با دستان خود انجام داده است. هم‌اکنون سهم روبل در تسویه حساب های تجاری خارجی دو برابر شده است.

روسیه در واقع به چرخه جدیدی از توسعه اقتصادی گام می‌گذارد. همه فرصت ها برای پیشرفت در بسیاری از عرصه‌ها وجود دارد.

روسیه کریدورهای لجستیکی جدید خواهد ساخت، مسیرهای داخلی و خروجی به آسیا را توسعه خواهد داد. دولت توجه ویژه ای به کریدور بین المللی “شمال-جنوب”، “راه آهن ترانس سیبری”، مسیر بایکال – آمور، مسیر دریای شمال نشان خواهد داد.این امر باعث گسترش و تعمیق همکاری با چین، هند، ایران و سایر کشورهای دوست خواهد شد.

رئیس جمهور خاطرنشان نمود: “مهمترین عنصر حاکمیت اقتصادی، آزادی کارفرمایی و کارآفرینی است. این تجارت خصوصی بود که سازگاری را نشان داد، بنابراین از هر ابتکاری که به نفع کشور باشد باید حمایت شود».

ولادیمیر پوتین تصریح نمود: «تصویر غرب به عنوان یک پناهگاه امن شبحی بیش نیست و یک فیک است. تجارت بزرگ، به جای ایجاد فناوری و شغل در روسیه در بخش قایق های تفریحی سرمایه گذاری می کرد.

وقت آن فرا رسیده تا درک شود که روس‌های ثروتمند برای غرب، غریبه‌های درجه دو هستند و هر کاری که آنها دلشان بخواهد می توانند با این روس های ثروتمند انجام بدهند .و هیچ عنوان خریداری شده کمکی هم نخواهد کرد. آنها شهروند درجه دوم در آنجا به حساب می آیند. تلاش برای دویدن با دست‌های دراز، تحقیر خود، التماس برای گرفتن پولتان بی معنی است. شما نباید به گذشته بچسبید، باید دست به بازسازی کارها و فعالیت تجاری خود بزنید، شما که افراد قوی‌ای هستید، پس بیائید پروژه های جدید خود را در روسیه راه‌اندازی کنید و در روسیه سرمایه‌گذاری کنید».

رئیس جمهور روسیه در ادامه افزود: «همه به یاد دارند که چگونه روسیه اولین کشوری بود که در طول همه گیری «کووید -۱۹» از ایتالیا حمایت کرد. این نمونه ای از شخصیت مردم روسیه است».

پوتین از سخنان پیوتر استولیپین، شخصیت دولتی یاد کرد. “در مورد دفاع از روسیه، همه ما باید تلاش‌ها، وظایف و حقوق خود را هماهنگ کنیم تا از یک حق والای تاریخی دفاع کنیم، یعنی حق روسیه برای قوی بودن”.

ولادیمیر پوتین در ادامه افزود: «انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۴ بر اساس قانون و با رعایت تمام فرآیند دموکراتیک برگزار خواهد شد».

ولادیمیر پوتین به مسائل سیاست خارجی، به ویژه، پیمان کاهش تسلیحات تهاجمی استراتژیک بازگشت.

پوتین گفت که یک هفته پیش فرمانی مبنی بر گنجاندن سیستم های استراتژیک زمینی جدید در مأموریت رزمی به امضا رساند».

پوتین در مورد اظهارات ناتو در رابطه با بازرسی از تاسیسات هسته ای دفاعی گفت: “در شرایط کنونی، رویارویی امروز دیوانگی به نظر می رسد.ما می دانیم که غرب به طور مستقیم در تلاش برای حمله به پایگاه های هوایی ما دخالت دارد. روابط ما با غرب تنزل یافته است و ایالات متحده مقصر اصلی در این وضع است.

ایالات متحده پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، تلاش ورزید تا سلطه جهانی خود را بدون در نظر گرفتن منافع سایر کشورها تحکیم بخشد.

┄┅┅┅┅❀🇮🇷❀┅┅┅┅┄

Marada news, Movies and views


🔘

🆔 مردّا را در ایتا دنبال کنید:

🔰


https://eitaa.com/marada

🚧گروه جهادی مطالبه گری مردّا

📡 مرکز رسانه ای دیدبان انقلاب