وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران:

نیازی به خرید اس ۴۰۰ روسی نداریم

مردّا Marada / منافع ملی و امنیت ملی، مهمترین موضوع برای کشور است.

به گزارش “مرکز راهبردی دیدبان انقلاب”، امیر سرتیپ محمدرضا قرایی آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، طی نشست خبری که روز دوشنبه در محل این وزارتخانه برگزار شد، درخصوص برخی موضوعات بین المللی مرتبط با وزارت دفاع اظهار داشت: ما در مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای و داخلی، فارغ از هرگونه نگرش احساسی، بگونه ای حرکت کرده ایم که نشانگر استقلال و استحکام و اقتدار بوده و تحملش برای دشمن بسیار سخت است.

 

وزیر دفاع ایران گفت: در بخش تسلیح نیروهای مسلح، امسال نسبت به سال گذشته، یک و نیم برابر تجهیزات و خدمات به نیروهای مسلح ارائه شده که برابر با حدود ۸۷ هزار میلیارد تومان است.

 

آشتیانی افزود: در این مدت، بیش از ۸۵ هزار فرصت شغلی ایجاد شده که ۱۵ هزار فرصت نسبت به سال قبل افزایش داشته و توانستیم با ۶ هزار شرکت دانش بنیان نیز همکاری کنیم.

 

آشتیانی درباره خرید جنگنده سوخو۳۵ از روسیه نیز گفت: این موضوع هنوز در مراحل دنبال کردن است و تجهیزاتی تاکنون دریافت نشده است.

 

وزیر دفاع ایران در پاسخ به سوالی درباره خرید سامانه پدافندی اس۴۰۰ نیز اظهار داشت: روسیه از کشورهایی است که روابط سطح بالایی با آن داریم. با این حال، ما در بحث سلاح پدافندی به خودکفایی رسیده ایم اما اگر لازم باشد سلاحی تهیه کنیم انجام می‌دهیم ولی فعلا نیازی به سلاح دیگری نداریم و خیلی از کشورها دنبال باور۳۷۳ ما هستند.

 

وزیر دفاع گفت: امروز مطالبات کشورها از ما برای دریافت پهپاد متعدد است و کشورهای زیادی خواهان آن هستند چون همه پذیرفته اند که قدرت پهپادی ایران بی‌نظیر و آزمایش پس داده است. لذا ما با رعایت ملاحظات خود، به برخی کشورها در مسیر تقویت بنیه دفاعی‌شان کمک می‌کنیم.

 

آشتیانی تصریح کرد: در حوزه پهپادی، دستاوردهای جدیدی داریم که در آینده اعلام خواهد شد.

 

وزیر دفاع ایران افزود: در ۹ رزمایشی که امسال برگزار شد، سامانه هایی که در اختیار نیروهای مسلح قرار دادیم بالای ۹۰ درصد موفق بوده‌اند.

 

وی ادامه داد: در حوزه رزم موشکی، اثربخشی سرجنگی و تاکتیکی شدن و مقاومت در جنگ سایبری و پنهان کاری مد نظر است و طراحی و ساخت موشک‌های بالستیک نقطه زن با برد ۲ هزار کیلومتر را نیز در دستور کار داریم.

 

آشتیانی گفت: در حوزه موشک کروز نیز انواع ۳۵ تا هزار کیلومتری را تولید کردیم و هم اکنون نیز عملیاتی هستد.

 

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: در حوزه پهپادی، هم در بخش شناسایی و رزمی و هم پنهان کار دستاوردهای خوبی داریم و همزمان متخصصان نیز در حال تلاش در این حوزه هستند و بکارگیری فناوری هوش مصنوعی برای پرواز جمعی و تکی جنگنده‌های با سرنشین را نیز در دستور کار داریم.

 

وی با اشاره به دستاوردها در حوزه پدافند هوایی نیز به باور۳۷۳ اشاره کرد و گفت: سامانه موشکی باور ۳۷۳ با موشک صیاد ۴ توانسته است هدف را در ۳۰۰ کیلومتری منهدم کند.

Marada news, Movies and views


🔘

🆔 مردّا را در ایتا دنبال کنید:

🔰


https://eitaa.com/marada

🚧گروه جهادی مطالبه گری مردّا

📡 مرکز رسانه ای دیدبان انقلاب