در مراسم سوگواری مدیران حزب مؤتلفه اسلامی مازندران که در عزای شهادت رییس جمهور شهید آیت الله رییسی برگزار شد، مطرح شد؛

تحلیل واقعه و بایدها و نبایدهای پس از شهادت رییس جمهور شهید آیت الله رییسی

رسانه MARADA / اختصاصی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم میر احمدی: دشمن همواره در صدد حذف چهره های با اخلاص و ولایتمدار جمهوری اسلامی ایران بوده است.

به گزارش دیدبان انقلاب؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم میر احمدی، در مراسم عزاداری مدیران حزب مؤتلفه اسلامی استان مازندران در سوگ شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهور ایران اسلامی و همراهان ایشان طی سخنرانی، واقعه شهادت رییس جمهور اسلامی ایران را شوک آور و غیرمترقبه توصیف کرد و اظهار داشت : این واقعه نه تنها برای دوستداران رییس جمهور، ملت شریف ایران، شیعیان جهان و ملت های مسلمان بلکه برای کل جهان شوک آور بود تا آنجا که از سوی کشورهایی که دارای بیش از یک چهارم از جمعیت جهان هستند، رسماً در سوگ او اعلام عزای عمومی شده است.

 

امام جمعه سابق شهرستان گلوگاه با نگاهی تحلیلی و علمی رخداد سانحه بالگرد حامل رییس جمهور شهید را مورد واکاوی قرار داد و اظهار داشت: این رخداد از جنبه های گوناگون اعتقادی، خبری و رسانه ای، امنیتی، اخلاقی و سیاسی دارای ابعادی می باشد که شایسته بررسی و تحلیل و ارزیابی و تجربه نگاری و مراقبت و برخور متناسب می باشد.

 

وی در بخشی از واکاوی و تحلیل اعتقادی موضوع سقوط بالگرد رییس جمهور و شهادت سید محرومان و هیئت همراه ایشان با طرح این سؤال که چرا انسان هایی مؤمن و شریف و خدمتگذار مردم که باید بمانند و مدیریت کنند دچار چنین سانحه ای شوند، عنوان داشت: در این واقعه ی منجر به شهادت بزرگ مردی همچون رییس جمهور شهید، زندگی ائمه معصوم علیهم السلام الگوی بسیار خوبی برای ما می باشند البته به شرط آنکه ژرف نگر باشیم و نکته سنجی کنیم که چرا هر که در این بزم مقرب‌تر است، جام بلا بیشترش می‌دهند و یا در جای دیگر آمده ناز‌پروردِ تَنَعُّم نَبَرَد راه به دوست عاشقی شیوه رندانِ بلاکش باشد.

 

حجت الاسلام میر احمدی با اشاره به این حکمت خداوندی که می فرماید: اى انسان، به راستى تو در راه پروردگارت در سختی رنج بسر می بری تا بتوانی به دیدار پروردگارت نائل شوی، افزود: انسان باید تراشیده و ساخته و پرداخته و صیقل داده شود تا به عیار شایسته ای که خداوند برای او مقدر کرده برسد و آنگاه به احسن وجه به لقاءالله دست پیدا می کند.

 

شرح حال شهید جمهور آیت الله سید ابراهیم رییسی عزیز این یک بیت است که حاصل عمرم سه سخن بیش نیست خام بُدَم، پخته شدم، سوختم

 

ایشان به بحث تحلیلی در ابعاد خبری واقعه پرداختند و با بیان این مطلب که پس از حادثه، اخبار زیاد ضد و نقیضی با هدف اثرگذاری مخرب از اقصی نقاط جهان منتشر شد که اغلب از سوی چهره های ناشناخته زیر پله ای یا با اکانت‌های بی نام و نشان منتشر و ترند می شدند اما تیر آنها به سنگ خورد و با سخنرانی همزمان مقام معظم رهبری در لحظات رخداد تمامی اقشار جامعه و ارکان نظام در آرامش مدبرانه شرایط را رصد و تحمل و آینده را تدبیر کردند.

 

حجت الاسلام میر احمدی با اشاره به عملیات وعده صادق گفت: این عملیات دشمنان را خوار و زبون و معادلات جهانی را دگرگون کرده و دشمنان ما به خود جرأت و جسارت تهدید و تحریک آشکار نمی دهند ولی باید تحلیل خبری را جدی گرفت.

 

سخنران مراسم عزاداری شهادت آیت الله سید ابراهیم رییسی موضوع مهم بعدی را تحلیل امنیتی واقعه دردناک سانحه منجر به شهادت رییس جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: نه به این عنوان که به معاندین و صهیونیست ها بخواهیم اهمیت بدهیم! خیر، بلکه در ساحت تحلیل برای دانستن باید تمام قرائن و شواهد را بررسی کرد چراکه ما در حقوق قضا یک قرائن داریم و یک دلایل داریم که البته قرائن محکم نیستند و بیشتر حدس و گمان هستند ولی در هر حال با بررسی ساده آنچه از قرائن جهانی به نظر می آید این است که این واقعه حکایت از عملیاتی تروریستی می دهد.

 

حجت الاسلام میراحمدی، الهام علیاف را فردی خبیث دانست که بی شک جاسوس و مهره دست پرورده صهیونیست ها است و اظهار داشت: بر اساس قرائن موجود، دشمن که پس از عملیات وعده صادق خود را در تنگنای راهبردی می دید از فرصت حضور شخصیت برجسته و کلیدی ریاست جمهور اسلامی ایران برای عملیاتی کردن خباثت و تسکین ذات پلید خود به هر قیمتی استفاده می کنند.

 

این روحانی برجسته و انقلابی استان مازندران، تحلیل سیاسی را موضوع مهم بعدی عنوان کرد و افزود: انتخابات مهمی پیش رو داریم و خیلی از آنهایی که مسبب مشکلات امروز ما هستند و نسبت به خدمات دولت شهید رییسی ایجاد تشکیک و سیاه نمایی می کردند حالا با موج سواری روی احساسات پاک مردم در حال تطهیر چهره خود هستند.

 

وی به پیچ تاریخی که در حال عبور از آن هستیم اشاره کرد و انتخابات پیش رو را نقطه مهمی در تاریخ ایران اسلامی برشمرد و تأکید کرد: الحمدلله دست جبهه انقلاب خالی از نیروهای شایسته نیست ولی باید بدانیم که کج اندیشی و تمرکز روی منافع صرف جریان سیاسی خاص برای امروز ما سم است و باید از تخریب کردن ها و اختلافات و به جان هم افتادن ها پرهیز کرد تا دشمن شاد نشویم.

 

عضو ارشد و با سابقه حزب مؤتلفه اسلامی اظهار داشت: همان‌قدر که انتخابات مایه اقتدار و قدرت نظام است به همان اندازه دشمن برای انتخابات ما برنامه خبیثانه دارد پس در خصوص جایگاه ریاست جمهوری نباید به جان هم بی افتید، دست از حاشیه سازی و رقابت دور از تدبیر بردارید و همدیگر را تخریب نکنید چراکه این در راستای خواسته دشمن است؛ تنها راه ما این است که حول محور انتخابات با یکدیگر متحد شویم و به شکلی یک دست روی گزینه ای مشترک به توافقی عاجل برسیم و از یکدیگر در جهت توافقی مهم حمایت کنیم و این کار باید در مرکز هرچه زودتر تعیین تکلیف شود تا ان شاءالله خدا کمک کند و شخصیتی با خصوصیاتی مشابه شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی عزیز برای جایگاه ریاست جمهوری نصیبمان شود.

 

حجت السلام میراحمدی در توصیف سجایای اخلاقی شهید آیت الله رییسی به زیرکی، حساسیت ها و بزرگ نمایی های دشمنان اشاره کرد و ضمن تأکید بر اینکه نباید کوچکترین اشتباهی در کارمان باشد، افزود: شهید آیت الله رییسی یک ولایتمدار کاسب کار نبود، بلکه او یک ولایت مدار خالص و بلکه ذوب در ولایت بود.

 

حجت الاسلام میراحمدی دیگر خصوصیت شهید رییسی عزیز را صادق الوعد بودن عنوان کرد و ترجیع بند شعار و عمل شهید بزرگوار را صداقت در وعده و اخلاص در عمل دانست.

 

حجت الاسلام میر احمدی ضمن تأکید بر ساده زیست بودن شهید رییسی، گفت: شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی حقوقی از بابت مسئولیت هایش دریافت نمی کرد و به کمترین دریافتی در طول زندگی بسنده کرد و با وجودیکه مدتها مسئول اصل ۴۹ قانون اساسی بود، از چنین فرصتی برای خود هیچ توشه ای جز امانت داری و خدمت خالصانه بر نداشت.

حجت الاسلام میر احمدی در پایان سخنانش به اهمیت اخلاص در علم و عمل و اخلاص در انقلاب گری شهید رییسی اشاره کرد و اظهار داشت: خیلی علما را داریم که دشمن از آنها ترس و واهمه ای ندارد و خیالش از آنها راحت است اما دشمن از افراد با اخلاص می ترسد، آری دشمنان از مخلصین می ترسند چرا که مخلصین هستند که شاهرگ دشمن را می زند و شهید رییسی یک ولایتمدار مخلص و یک عالم مخلص و واقعی بود که دشمن با وجود او خواب نداشت.

 

 

مؤتلفه اسلامی مازندران در سوگ رییس جمهور شهید آیت الله رییسی

 

 

طمع دشمنان در پی شهادت رییس جمهور و خنثی سازی نقشه شوم دشمن با بیانات حکیمانه رهبر انقلاب