یوسف گمگشته لشکر 25 کربلا؛

شهید یوسف سجودی

رسانه MARADA کلیپ دیده نشده از مصاحبه با سردار شهید یوسف سجودی به انضمام تصاویر شهید و صوت پدر بزرگوار شهید را منتشر می نماید.

به گزارش دیدبان انقلاب؛ شهید یوسف سجودی (۱۳۲۷ بابل _ ۱۳۶۳/۱۲/۲۶ جزیره مجنون) متولد شهرستان بابل در استان مازندران است. ایشان در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش سرور لحیم چی و پدرش ابوالقاسم “محمدعلی” نام داشت.

یوسف سجودی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در حوزه علمیه ادامه داد .شهید بزرگوار در سال ۱۳۵۹ با خانم مریم “شفیقه” غنی زاده ازدواج کردند و از ایشان دو فرزند “میثم” و “سمیه” به یادگار ماند.

یوسف سجودی عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و در لشکر ۲۵ کربلا و در رسته پیاده به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۳/۱۲/۲۶ هجری شمسی در منطقه جزیره مجنون / هورالعظیم شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک این شهید عزیز پس از تشییع در گلزار شهدای گله محله به خاک سپرده شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

کتاب شناخت‌نامه سردار شهید «یوسف سجودی» از سوی نشر «رسانش نوین» و با همکاری اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران به چاپ رسیده است.

 

در این کتاب ۷۲ صفحه‌ای به موضوعات «تولد»، «تحصیل»، «ازدواج»، «فعالیت‌ها»، «پیش از انقلاب»، «پس از انقلاب»، «شهادت»، «پس از شهادت»، «ویژگی‌های فردی، نظامی، اندیشه‌ای» «در نگاه دیگران»، «آثار درباره شهید» و «گزیده‌ای از متن گفت‌وگو با سردار سجودی» پرداخته شده است.

 

مشاهده ویدئو ۱ 🔻

(تولید: هفت تپه گمنام)

 

 

مشاهده ویدئو ۲ 🔻

(تولید: دیدبان انقلاب)

 

مصاحبه با شهید یوسف سجودی / ویدئو