مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در لشکر ۲۵ کربلا، در مراسم یادبود شهید احمد صالحی که به مناسبت ایام فاطمیه در اتاق اصناف ساری برگزار گردید؛

وقتی پای عشق در میان باشد، جان دادن هم برایش شیرین می شود / خبرنامه

مردّا به نقل از حجت السلام شعبان نوذری: راه اندازی اغتشاش و فراخوان برای تعطیل کردن کاسبی ها و دعوت به اعتصابات و حمله به آرمان ها و ارزش های ایرانی اسلامی و هجمه به وحدت ملی و زیر سؤال بردن دستاوردهای ملت ایران، چه دلیلی دارد به جز ترس و دلهره ای که از قدرت روزافزون جمهوری اسلامی ایران در دل دشمنان ایران اسلامی ایجاد شده است،

💠

به گزارش “دیدبان رسانه ای انقلاب” از ساری؛ بمناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و یادبود شهادت سرباز گمنام امام زمان سیّد احمد صالحی مله، روز شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ به همّت بسیج اصناف و بازاریان شهرستان ساری، مراسمی با سخنرانی حجت الاسلام شعبان نوذری، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در لشکر ۲۵ کربلا در حضور پدر بزرگوار شهید والامقام صالحی به عنوان میهمان ویژه این مراسمم در گردهمایی مسئولین اتاق اصناف مرکز مازندران، فرماندهان پایگاه های بسیج اصناف و رؤسای اتحادیه های صنفی، در اتاق اصناف شهرستان ساری برگزار گردید.

 

حجت الاسلام نوذری در سخنان خود، ضمن بزرگداشت یاد سرباز گمنام امام زمان (عج)، مدافع امنیت، شهید سیّد احمد صالحی مله، به بیان گوشه هایی از معارف حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها پرداخت و با اشاره به این مضمون که، حضرت فاطمه سلام الله علیه، مادر همه شیعیان جهان است، اظهار داشت: گاهی ما با اعمالمان دل مادرمان را به درد می آوریم و او را دل شکسته می کنیم، در دنیا اگر دل کسی را بشکنیم، همه عالم را هم به او بدهیم، جبران نمی شود، ولی مقام و بزرگی حضرت زهرای اطهر (س) به اندازه ای است که با بازگشت دوباره ما به سویش، از ما قبول می کند و برگزاری مراسم هایی مانند این بهترین فرصت برای دلجویی و عرض ندامت بابت کم کاری ها و کوتاهی های ما نسبت به تکالیفی است که اهل بیت علیه السلام با عمل خود بر دوش ما گذاشته اند، اینجا جایی است که می توان امید داشت، عنایت حضرتش را بدست آوریم.

 

نوذری با اشاره به اهمیت توجه و عمل به وصیتنامه شهدا، عنوان داشت: شهدای مانند شهید والامقام سید احمد صالحی، درس آموخته ی مکتب حضرت فاطمه زهرا (س) هستند و توجه به وصیتنامه آنها، یکی از بهترین راه ها برای نشان دادن عرض ارادت و دلدادگی به مکتب حضرت فاطمه اطهر (س) است و برایمان عرفان و معرفت و راه را یادآوری می کند و نشان می دهد.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در لشکر ۲۵ کربلا، با اشاره به هزینه های گزاف و تلاش های بی وقفه دشمنان نظام برای ضربه زدم به ملت ایران اسلامی، گفت: راه اندازی اغتشاش و فراخوان برای تعطیل کردن کاسبی ها و دعوت به اعتصابات و حمله به آرمان ها و ارزش های ایرانی اسلامی و هجمه به وحدت ملی و زیر سؤال بردن دستاوردهای ملت ایران چه دلیلی دارد به جز ترس و دلهره ای که از قدرت روزافزون جمهوری اسلامی ایران در دل دشمنان ایران اسلامی ایجاد شده است، قدرتی که متکی به پشتوانه مردمی است، مردمی که درس آموخته مکتب فاطمی هستند و این قدرت به آسانی به دست نیامده که به آسانی از دست برود، چراکه برای عزت و اقتدار ملت ایران، جان ها فدا شده، ما این عزت و قدرت را در درجه اول مدیون شهدا هستیم که با تقدیم جان خود، قدرت امروز را به ما هدیه داده اند و باید به شایستگی قدر آن فداکاری ها و این دستاوردها را بدانیم.

 

حجت الاسلام نوذری ادامه داد: اگر شهدایی همانند شهید سید احمد صالحی در این مجلس حاضر می شدند، دوست داشتند ازچه صحبت بشود؟ ، یقیناً دوست داشتند از فضائل حضرت فاطمه (س) صحبت شود، چراکه این مکتب فاطمی است که الگوی عملی شهدای عزیز ما بوده است، پس رچه داریم را مدیون حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها هستیم.

 

نوذری به ابعاد زندگی حضرت زهرا (س) اشاره کرد و افزود: مهمترین ابعاد زندگی حضرت زهرا (س) بعد عبادی، بعد اجتماعی و بعد سیاسی زندگی آن حضرت است که با نظر به سیره زندگی حضرت زهرا (س) الگویی بی نطیر برای سعادت دنیوی و اخروی ما حاصل می شود.

 

حجت الاسلام شعبان نوذری با یادی از شهدای اطلاعات عملیات لشکر ۴۱ ثارلله، از جمله شهید میرحسین بشارتی در ادامه معرفی ابعاد زندگی حضرت زهرا (س) عنوان داشت: شهدا در تأسی از مادرشان حضرت فاطمه (س) به یقین رسیده بودند و کسی که در زندگی و هدف به یقین برسد، می تواند هم سالم و پاک زندگی کند و کسی که خدا را به یقین باور داشته باشد، زندگی و مرگش بیهوده و عبث نخواهد بود و این تفکر است که شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید طوسی و شهید صالحی را می سازد و ماهم باید تلاش کنیم کار عبثی نکنیم که خدا را از خود نازاضی کنیم.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در لشکر ۲۵ کربلا، در ادامه به بعد دیگری از زندگی حضرت زهرا (س) اشاره و از جنبه اجتماعی به معرفی حضرت پرداخت و اظهار داشت: در مرام زندگی حضرت زهرا (س) شیوه و افکاری مانند به من چه و به من مربوط نیست و بی تفادتی نسبت اوضاع احتماعی وجود نداشت، وقتی در زندگی شهید صالحی هم نظر می افکنیم می بینیم که درس آموخته مکتب فاطمی بود و نسبت به اطرافش توجه ویژه داشت. او می گشت تا راهی برای کمک به محرومان و نیازمندان پیدا کند و کاری که از دستش بر می آمد را دریغ نمی کرد، اینچنین بود که در کار کمک به معیشت محرومین بود، او در کار کمک به ساخت مسکن محرومین بود و این نشان از تربیت در مکتب فاطمی دارد و نمی توانست نسبت به مسائل اجتماعی و اوضاع جامعه بی تفاوت باشد. ما هم نباید بی تفاوتی را سرلوحه زندگی کنیم که اگر چنین کنیم تبعات آن گریبانگیر جامعه و خود ما هم می شود، در مقابل مسائلی مانند بی عفتی اجتماعی بی حجابی که از جمله مسائل امروز جامعه ما هستند، سکوت جائز نیست.

 

وی در ادامه معرفی ابعاد اجتماعی زندگی حضرت فاطمه (س) افزود: زهرای مرضیه سلام الله علیه، چهل شب و روز، درب خانه مهاجر و انصار را می زد تا غدیر را برایشان یادآوری کند و این اسوه رفتاری با وجود دلبستگی ها و تعلق خاطرهای طبیعی خانوادگی و عشق و علاقه هایی که به زندگی خانوادگی خود داشت ولی اولویت را به توجه کردن و اهمیت دادن به تکالیف اجتماعی خود می داد و نمونه این رویه رفتاری را در پیروان آن حضرت به عینه می توان مشاهده کرد و شهدا هم از تعلقات دنیوی خود برای انجام تکلیف الهی عزم جهاد کردند و خدمت به جامعه و امت اسلامی را بر زندگی شخصی ارجحیت دادند و در نهایت خدای متعال شهادت را نصیب و قسمتشان کرد.

 

حجت الاسلام شعبان نوذری بعد بعدی زندگی حضرت زهرای مرضیه (س) را بعد سیاسی زندگی آن حضرت معرفی و گفتند: در مکتب فاطمی، سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ما است. سیاست در دنیای امروز از منظر امام خمینی (ره) بر سه نوع تقسیم بندی می شود: سیاست الهی، سیاست حیوانی و سیاست شیطانی. ۱- سیاست الهی که سیاستی است جامع برای زندگی انسانی، آن استکه سیاستمدار هم به فکر دنیای مردم باشد و هم به فکر آخرتشان که این نوع از سیاست، کار انبیاء و اولیاء الهی و برگزیدگان و رهروان مکتب آنها است. بر اساس این تفکر، حتی خانواده هم نسبت به دین و سیاست تکلیفی دارد که نمی توان نسبت به آن بی تفاوت بود. ۲- سیاست حیوانی آن است که سیاستمدار فقط به فکر شکم و هر چند از دروغ به دور است ولی تنها بعد جسمانی و مادی وجود انسان را در بر دارد. ۳- سیاست شیطانی یا سیاست فاسد که مجموعه رفتارهاییی است در حوزۀ امور عمومی که ویژگی اساسی آن عبارتند از: ۱) دروغگویی و ناراستی یا عدم صداقت در گفتار و رفتار؛ ۲) فریب و حیله یا نیرنگ و سلطه بر مردم از طریق فریب و تزویر؛ ۳) هوای نفس و امیال فردی و مادی.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در لشکر ۲۵ کربلا در ادامه افزود: درس سیاست را هم شهدا از مکتب الهی فاطمی گرفته اند و می بینیم که شهید صالحی با آن وجهات و سواد و هیبت و قیافه جذاب، اما بارها به کارگری می رود تا برای هموطنان محروم خانه ای بسازد، آنهم در نهایت گمنامی و بی چشم داشتو وقتی از او پرسیده می شود آخر چرا این کار را می کنی؟ پاسخش همه معیارها را در هم می ریزد، او می گوید باعثش عشق است و بس، آری او عشق به خدمت داشت چون در مکتب او بی تفاوتی به اطرافیان معنا نداشت پس کار او دلربایی از معشوق بود و او عاشق این راه و این مکتب بود. آری وقتی که عشق در میان باشد می شود ابوالفضل شد و با این پاسخ می توان حضرت ابوالفضل علیه السلام را هم درک کرد. دیگر می شود شهید ارمان علی وردی را هم درک کرد که زیر ساعت ها شکنجه بود ولی حاضر نشد به ولیّ اش توهین کند و در این عشق خونش جاری شد و شهید شد. همانگونه که مادرش حضرت فاطمه سلام الله در راه ولی اشت جان داد، آری او اولین شهید راه ولایت بود.

🔰

مراسم یادبود شهید احمد صالحی “ایام فاطمیه” در اتاق اصناف ساری / تصاویر🆔 MARADA NEWS
🛡 مرکز رسانه ای دیدبان انقلاب