مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران:

رشد ۳۰ درصدی حافظان مازندران در آزمون اعطای مدرک تخصصی قرآن کریم

رسانه مردّا MARADA از هیجدهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی قرآن کریم در استان مازندران، گزارش می دهد.

به گزارش “مرکز راهبردی دیدبان انقلاب، به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی مازندران؛ حجت الاسلام محمد مهدی شریف تبار ، صبح روز جمعه ۱۵ اردیبهشت ماه با حضور در مرکز برگزاری هیجدهمین دوره آزمون اعطای تخصصی قرآن کریم از نحوه برگزاری آزمون بازدید به عمل آورد.

حجت الاسلام شریف تبار با بیان این نکته که دانش فراگیری علوم قرآنی ، تعالی بخش رشد و توسعه زیست صحیح انسانی است ، خاطر نشان کرد: در میان همه گوناگونی که در دنیای امروز وجود دارد ، عده ای عاشقانه و خالصانه قلوب خود را در معرض نور قرآن قرار می دهند و این نکته بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: در روایت ظهور و عصر منتهی به ظهور امام عصر عج الله تعالی فرجه الشریف انسانهایی هستند که در حوادث ظهور و حوادث منتهی به آن، انسان هایی که در این فتنه ها در امان می مانند یکی از آن دسته ها انشاالله افرادی هستند که قلوبشان در محضر قرآن است.

عضو شوای فرهنگی عمومی استان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در اثر فعالیت های قرانی در جامعه افزود : امروز قاریان، حافظان و حاملان قران نسبت به مسایل پیرامونی خود بی تفاوت نیستند و جزو طلایه داران و مجاهدان جهاد تبیین هستند و خداوند متعال این قدم ها را پربرکت قرار دهد.

این مسئول فرهنگی و قرانی استان با اشاره به برگزاری این آزمون عنوان کرد : اولین مرحله هیجدهمین دوره آزمون مدرک تخصصی حفاظ قرآن کریم همزمان در سراسر کشور در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در مازندران برگزار شد.

وی با اشاره به رشد ۳۰ درصدی حضور حفاظ قران کریم در این آزمون نسبت به سالهای گذشته ، اشاره کرد : در استان مازندران با حضور ۱۸۵ نفر از شرکت کنندگان برادر و خواهر در سه رشته ۱۰ ، ۲۰ ، ۳۰ جز در دبیرستان پسرانه علوم و معارف اسلامی بابل برگزار شد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران خاطر نشان ساخت : مرحله دوم آزمون اعطای مدرک تخصصی حفاظ در بازده زمانی ۲۰ تتیر تا ۵ مرداد ماه اعلام خواهد شد که حافظان محترمی که به مرحله دوم راه یافتند در این آزمون شرکت خواهند کرد و برای مرحله سطح دو و یک باز هم در مرحله سوم و چهارم آزمون شرکت خواهند کرد تا مدرک کارشناسی ، ارشد و دکتری را کسب کنند.

حجت الاسلام شریف تبار در ادامه افزود : این نکته هم برای علاقه مندانی که قصد شرکت در این آزمون ها را دارند این آزمون هرساله برای اخذ مدرک معادل دیپلم ، تا دکتری در اسفند ماه از طریق سایت تلاوت در سه رشته ۱۰ ، ۲۰ و ۳۰ جز اعلام می شود همچنین خانواده ها و علاقمندان به حفظ قرآن کریم می توانند به سازمان تبلیغات اسلامی شهرهای استان برای حضور در کلاس هایی که توسط مراکز و موسسات تخصصی که در این زمینه تشکیل می شود ، مراجعه کنند.

 

🔻 گزارش تصویری 🔻

 

هیجدهمین دوره آزمون تخصصی قرآن کریم تبلیغات اسلامی مازندران / نصاویر

 

 

 

 

📡 مرکز راهبردی دیدبان انقلاب اسلامی
📚 اندیشکده حکمرانی هنر و رسانه
🚧گروه جهادی مردّا

 

 


Demanding is our identity

Marada News agency

 

🔘

 

🆔 مردّا را در ایتا دنبال کنید:🔰