رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور:

کشف حجاب ثمره سند ۲۰۳۰ / تضعیف نظام از هر منکری، منکرتر است

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر، اثبات ولایت را محور تمام خوبی ها و نهی ولایت را منشأ تمام رذالت ها برشمرد و تأکید کرد: حفظ نظام معروف ترین معروف و مقابله و تضعیف آن از هر منکری منکرتر است و گناه آن با هیچ گناهی قابل مقایسه نیست.

به گزارش “دیدبان انقلاب” به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ آیت الله کاظم صدیقی در همایش سراسری دبیران و مدیران ستادهای امر به معروف و نهی از منکر کشور که با هدف بررسی ابعاد شبکه سازی اجتماعی و فرهنگی به میزبانی ستاد امر به معروف اصفهان برگزار شد، ستادهای امر به معروف را شبکه های احیای ارزش ها و از بین بردن پلیدی ها دانست.

وی حرکت در مسیر فریضتین را حرکت در مسیر پیامبران دانست و بیان داشت: مأموریت سفرای الهی، امر به معروف و نهی از منکر بود. فریضتین شامل همه شئون زندگی بشر می شود. به همین دلیل احیای آن احیای بایدهای دینی و زدودن نبایدهای مکتبی و اسلامی است.

آیت الله صدیقی، وسعت جبهه امر به معروف و نهی از منکر را به وسعت زندگی بشر دانست و بیان داشت: فریضتین یک مسأله تشریفاتی، اداری و وزارتخانه ای نیست، بلکه باید به خودمان بباورانیم که امر به معروف به معنای استمرار کار پیامبران است و پرچم امامت و ولایت بالای سرمان است.

وی با بیان این که رسالت اول پیامبران مبارزه با شرک اعتقادی و عملی و دعوت به توحید در ابعاد مختلف است، عنوان کرد: ما مکتب سکولاریسم و لیبرالیسم را دعوت به شرک و ظلمت می دانیم، چرا که به دنبال نفی حاکمیت خدا هستند.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر، اثبات ولایت را محور تمام خوبی ها و نهی ولایت را منشأ تمام رذالت ها برشمرد و تأکید کرد: حفظ نظام معروف ترین معروف و مقابله و تضعیف آن از هر منکری منکرتر است و گناه آن با هیچ گناهی قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: مسأله ولایت مسأله قابل تسامحی نیست و همه چیز را باید با آن مورد سنجش و ارزیابی قرار داد. معیار برنامه ریزی ها و راهبردها ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید همین موضوع باشد.

آیت الله صدیقی، اهل بیت(ع) را حجت الله دانست و با بیان این که ولی فقیه حجت حجت خداست، تصریح کرد: محور اقدامات ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیاستگذاری های ولی فقیه است که باید خودمان را با آن مسیر تطبیق دهیم.

وی همراهی با ولایت را صراط مستقیم دانست و تأکید کرد که امر به معروف و نهی از منکر باید در راه تبیین و تشریح همین مسیر باشد.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با تأکید بر رتبه بندی آموزش های ستاد امر به معروف خاطرنشان ساخت: آموزش ها باید برای مقاطع دبستان، دبیرستان، دانشگاه و حتی کارمندان و کارکنان ادارات باشد؛ چرا که میزان استعداد هر فرد متفاوت است.

وی افزود: البته باید مراقبت کرد که ستادهای امر به معروف، دولتی نشده و نمایندگان ولی فقیه در هر استان به عنوان رییس آن نقش آفرینی کنند و با جذب توده های مردم بتواند سرمایه اعتماد عمومی را حفظ کند.

آیت الله صدیقی با انتقاد شدید از عملکرد رئیس دولت قبل و ایستادگی او در مقابل فرمایشات و نصایح رهبر معظم انقلاب و همچنین قانون اساسی یادآور شد: این فرد تا پایان کارش بر اجرای سند ۲۰۲۰ تأکید کرد، سندی که خروجی آن شکستن حرمت نظام خانواده، رواج بی حیایی و کشف حجاب بود. کشف حجاب امروز، ثمره و میوه سند ۲۰۲۰ است.

وی بهره گیری از ظرفیت های مردم را از مهم ترین راهبردهای ستاد امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و یادآور شد: برنامه های ستاد باید در میان خانواده ها وارد شود. باید بتوانیم حمایت های مردمی را جلب کنیم و زمانی می توان به این هدف رسید که مردم بدانند ستاد طرفدار، سخنگو و بلندگوی آن هاست.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور افزود: ستاد امر به معروف قدرت بسیج مردم در مقابل توده ها و جریانات را دارد. بدون مردم نمی توان کاری از پیش برد. کشف حجابی که امروز مردم را نگران کرده بدون حمایت آن ها قابل حل نیست وگرنه از وزارت کشور و دولت به تنهایی کاری بر نمی آید. تا مردم در صحنه نباشند و مجلس با تصویب قانون وارد میدان نشود، با کارهای سلبی نمی توان مقابل بی حجابی ایستاد.

وی همچنین ستادهای استانی را از اعمال سلیقه های مختلف بر حذر داشت و گفت: باید بر روی مشترکات تأکید کرد و برای رفع اختلافات بومی، فرهنگی و… برنامه ریزی داشت.

امام جمعه موقت تهران، دبیران ستادهای امر به معروف را بر کارهای تشکیلاتی و جمعی توصیه کرد و اظهار داشت: در امر به معروف و نهی از منکر خدا بر روی امت تأکید کرده است. امت به معنای حرکت به سمت هدف واحد است. حرکت ها نباید سبب تخریب یک دیگر شود. بلکه نتیجه آن تحکیم روابط، مدیریت نقاط ضعف و تدبیر برای اختلاف سلیقه ها باشد.

وی همچنین ارتباط ستادهای امر به معروف استان ها با ستاد مرکز را راهکار تقویت آن ها برشمرد و با بیان این که تقویت ستاد مرکز تقویت همه است، خاطرنشان ساخت: در هر جا ابتکار، خلاقیت و نوآوری وجود دارد، جاذبه و پیشرفت است ولی ابتکار به ابزار فرسوده و راه های کهنه برای فرد معجزه نخواهد کرد.

آیت الله صدیقی تصریح کرد: حرکت مقطعی نتیجه همیشگی ندارد، کار وقتی کار است که به یک امر نهادینه شده و هدفمند تبدیل شود.

وی دکتر هاشمی گلپایگانی را فردی شجاع دانست که در مسیر رسیدن به هدف از آبروی خود مذائقه نمی کند و یادآور شد: از توصیه ها بنده به ایشان این بود که ریل و مسیری تعریف شود که چه مسیری طی و چه برنامه ای باقی مانده است. همین توصیه را به سایر دبیران ستادهای امر به معروف استان ها نیز داریم.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به لایحه جدید عفاف و حجاب به دبیران ستادها توصیه کرد: اگر در لایحه قوه قضائیه مشکل می بینید در نهایت نص و دلسوزی از مجاری مختلف همانند نمایندگان و استانداران بیان کنید.

وی با بیان این که ستاد امر به معروف باید در جنگ شناختی حضوری فعال داشته باشد، عنوان کرد: منتظر نباشد کار تمام شود و تنها ابراز پشیمانی کنید، بدانید شاید یک توصیه به حق شما در مسئولی أثرگذار بوده و سبب تغییر مسیر شود. در برابر انحرافاتی که نفوذی ها ایجاد می کنند، ایستادگی کنید. با رصد فضای سایبری و مجازی بدانید دشمن به دنبال هجوم به کدام ارزش ها و آرمان هاست.

📡 مرکز راهبردی دیدبان انقلاب اسلامی
📚 اندیشکده حکمرانی هنر و رسانه
🚧گروه جهادی مردّا

 

 


Demanding is our identity

Marada News agency

 

🔘

 

🆔 مردّا را در ایتا دنبال کنید:🔰
https://eitaa.com/marada