علم ناب قرآن و حدیث؛

جهانبینی مؤثر بر تصمیمات انسانی از تانک مرکاوا تا موشک کوکاکولا و نمک قاره پیما! / اندیشکده

این روزها که خون پاک مردم مظلوم فلسطین با توپخانه اهالی مغضوب علیهم بر زمین می چکد، به همین بهانه، رسانه MARADA در یادداشتی به قلم حجت الاسلام قاسم یزدانی مقدم، با عنوان (از تانک مرکاوا تا موشک کوکاکولا و نمک قاره پیما!) به موضوع کدکس آلیمنتاریوس می پردازد.

به گزارش دیدبان انقلاب؛ یکی از نُه رکن هدایت و سعادت جوامع، توجه به شاخصه های ارزیابی و به عبارتی فقه الفرقان است. مبنای تمام تصمیمات هر انسان و جامعه ای، همان معیارهای بنیادینی است که با آنها جهان را می بیند، می شناسد و ارتباط برقرار می کند.

بی راه نیست اگر بگوییم که مهم ترین موفقیت شیطان در نابودی انسان، همین جایگزین کردن شاخصه های نادرست و پوچ، به جای معیارها و فرقانی است که خداوند متعال پیش روی بشر گذاشته است.

تنگه احد این نبرد تمدنی این است که اهالی صراط مستقیم بدانند: حمله واقعی هنگامی است که مغضوبین پیرو دانشگاه ابلیس، نقاب علم بر چهره می زنند و بمب های فسفری خانمان سوزشان را در قالب کتاب و مقاله و اسناد علمی! بین المللی روانه جوامع می کنند، که فرمود: هُمْ أَلَدُّ الخِصام (٢٠۴ بقره) ویسعون فی الأرض فسادا (۶۴ مائده). این روزها که خون پاک خواهران و برادران مظلوممان از حلقوم نجس تانک ها و توپخانه های اهالی مغضوب علیهم بر زمین می چکد، خوب است که به قربانیان خاموش نظام غذایی مان هم توجه کنیم. نظام شاخص ها و استانداردهای غذایی دنیا از جمله کشور ما بر اساس کدکس آلیمنتاریوس نوشته شده و نویسندگانش همان صاحبان مرکاوای چند میلیون دلاری هستند. جالب اینجاست که تمامی مواد غذایی مضر، از نوشابه های دیابت ساز تا نمک های صنعتی سمی، نشان سیب سلامت دارند!!! و کیست که نفهمد چه جریانی در کار است؟ کار به جایی رسیده که بسیاری از مردم یا گرفتار دیابت اند یا رنجور از فشار خون. در این مواجهه تاریخی تمدنی ایمان و کفر، طوفان نهایی هنگامی است که هر عرصه ای که آنها با شاخصه ها و دانش ناقص و علیلشان به فساد کشیده اند (۱۱و ۲٠۵ بقره) را با علم ناب قرآن و حدیث به صلاح و آبادانی برگردانیم (۸۵اعراف،۸۸هود) که فرمود: أَخْرِجُوهُم مِنْ حَیْثُ أَخْرَجُوکُم (١٩١بقره). ارائه بسته فقهی ارزیابی غذا در مقابل کدکس آلیمنتاریوس* نمونه ای از این دست حملات است.

* کدکس الیمانتاریوس مجموعه ای از استانداردهای بینالمللی غذایی است که توسط این کمیسیون تأیید و به روش یکنواخت و هماهنگ در جهان ارائه می شود.

این مجموعه شامل تمام استانداردهای مربوط به اصول غذا اعم از فرآوری شده، نیمه فرآوری شده یا خام میباشد.

 

 دریافت مقاله تبیین الگوی فقهی ارزیابی غذا در قالب PDF

 

 

🔻

مرکز راهبردی دیدبان انقلاب

🔻

گروه جهادی مطالبه گری و امید آفرینی

اندیشکده تحریک فکر مردّا

🔻

Demanding & create hope is our identity 🟥🟥 مطالبه گری و امید آفرینی، هویت ما است 

🔻

MARADA NEWS AGENCY