در پی تحریم ستاد امر به معروف از سوی اتحادیه اروپا مطرح شد؛

مأموریت ستاد امر به معروف و نهی از منکر این استکه مردم نسبت به اتفاقات پیرامونی خود بی تفاوت نباشند

مردّا Marada / دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران گفت: اقدام نابخردانه اتحادیه اروپا در قرار دادن نام ستاد امر به معروف و نهی از منکر در لیست اخیر تحریم‌های ضد ایرانی، اقدامی از سر استیصال و خشم دشمنان از اقدامات و برنامه اثرگذار ستاد است که به شدت آن را محکوم می‌نماییم.

به گزارش “دیدبان رسانه ای انقلاب”؛ در پی قرار گرفتن نام ستاد امر به معروف و نهی از منکر و همچنین دکتر سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی دبیر این ستاد در فهرست تحریم های ضد ایرانی اتحادیه اروپا، مهرداد محمدی در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه در سالن جلسات دفتر نماینده معزز ولی فقیه در ساری برگزار شد، این اقدام مذبوحانه اتحادیه اروپا را محکوم و آن را دلیلی روشن بر مسیر صحیح و اقدامات موثر این نهاد حاکمیتی و فرهنگی عنوان نمود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران در ابتدای این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، عنوان داشت: حضرت امام خمینی (ره) با اقدام موثر و با کمک مردم خداجوی، حاکمیت و نظام جمهوری اسلامی را شکل داد و به نوعی یکی از بزرگترین مصادیق نهی از منکر در تاریخ اسلام را با سرنگونی رژیم منحوس پهلوی رقم زد و به تعبیر مقام معظم رهبری بزرگترین معروف که ایجاد نظامی اسلامی در درجه اول و پس از آن حفظ نظام اسلامی است را عینیت بخشید.

محمدی با بیان اینکه دشمنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی به ویژه در سالیان اخیر برنامه جامعی را ترتیب دادند و با ایجاد یک جنگ ترکیبی همه جانبه برای سرنگونی ایران قوی تلاش نمودند، اظهار داشت: از همان ابتدای امر همواره از سوی دشمنان تحریم‌های متعددی علیه افراد و نهاد‌های انقلابی و تاثیر گذار در نظام جمهوری اسلامی با هدف تضعیف و سرنگونی این انقلاب صورت گرفت که تاکنون به لطف خدا و بصیرت همیشگی مردم، این اقدامات بی اثر مانده است.

وی با تاکید بر اینکه هدف ابتدایی دشمن ایجاد تغییر ذهنی در مردم است تا بتوانند با استحاله فرهنگی به اصل نظام و حاکمیت اسلامی ضربه وارد کنند، گفت: این مسئول ادامه داد:

بکارگیری عناصر ضد انقلاب داخلی و خارجی و راه اندازی جنگی ترکیبی و رسانه‌ای علیه نظام جمهوری اسلامی همه محصول اتاق فکر دولت‌های متخاصم اروپایی و آمریکایی با هدف خوار کردن مردم ایران اسلامی، تکه تکه کردن کشور مقتدر ایران با براندازی نظام است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران با تشریح اقدامات کینه توزانه دشمن در مواجهه با نظام جمهوری اسلامی، بیان داشت: نخستین اقدام آن‌ها همواره ترور شخصیت رهبری است، چون به خوبی دریافتند که قدرت هدایتگری ایشان همواره نقشه‌های شوم آن‌ها را بی اثر کرده پس همواره در صدد تضعیف جایگاه و شخصیت ایشان هستند.

محمدی با اشاره به اینکه اقدام بعدی دشمن اغتشاش و خشونت بی سابقه با سازماندهی اراذل و اوباش که نظیر آن را تنها در دهه ۶۰ می‌توان جست و جو کرد، افزود:

شایعه سازی، دروغ پراکنی و ایجاد جنگ‌های قومی و مذهبی در کشور نیز از سایر اقدامات آن‌ها با هدف تجزیه و تحقیر ایران اسلامی به شمار می‌رود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران به پروژه خارج از کشور دشمنان از جمله توقف در مذاکرات و تشدید تحریم‌ها با بهانه‌های واهی بوده تا از این طریق بتوانند به لحاظ اقتصادی کشور و مردم ما را تحت فشار قرار دهند.

وی به اقدامات و دستاورد‌های انقلاب اسلامی که موجب خشمگین شدن دشمنان به ویژه اتحادیه اروپا شده اشاره و خاطر نشان کرد: ایران اسلامی با بیش از ۴ دهه تحریم‌های همه جانبه و ناجوانمردانه دشمنان، اما توانسته در بسیاری از حوزه‌ها همچون پیشرفت علم و تکنولوژی، صنایع هسته‌ای و دفاعی، در بحث علوم بهداشتی و … به پیشرفت‌های خیره کننده‌ای دست پیدا کند که این موضوعات موجب منفعل شدن دشمن گشته است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران با اشاره به نهاد‌های فرهنگی که در کشور اقدامات خوبی از خود نشان دادند، تصریح کرد:

ستاد امر به معروف و نهی از منکر یکی از این نهاد‌های حاکمیتی و فرهنگی است که اقدامات خوبی را انجام داده، اما دشمن سعی دارد آن را یک نهاد خشمگین و بدون پشتوانه مبانی فکری معرفی کند در صورتی که ستاد در واقع یک نهاد فرهنگی است که به نفع مردم در حال فعالیت است و همواره پای کار مصالح مردم ایستاده است.

محمدی با تاکید بر اینکه اقدامات ستاد به خصوص در سال‌های اخیر دشمن را منفعل و عصبانی کرده، اظهار داشت:

اقدام نابخردانه اتحادیه اروپا در قرار دادن نام ستاد امر به معروف و نهی از منکر و دبیر آن در لیست اخیر تحریم‌های ضد ایرانی اتحادیه اروپا، از سر استیصال و خشم آن‌ها است که به شدت آن را محکوم می‌نماییم.

این مسئول با بیان این نکته که اتحادیه اروپا در یک حرکت نمایشی نهاد‌های خدمتگزار کشور همچون سپاه عزیز و ستاد امر به معروف و نهی از منکر را تحریم می‌کند و از سوی دیگر می‌گوید این اقدام ما تبلیغاتی است و شما آن را جدی نگیرید، تاکید کرد:

پیام ما به اتحادیه اروپا و تمامی ایادی آن‌ها این است که ما از سال ۵۷ شما را جدی گرفته ایم و همواره بر اصول اسلام ناب و مبانی اندیشه‌های امامین انقلاب ایستاده ایم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران با تاکید بر اینکه وظیفه ما ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و گفتمان سازی با هدف تلاش همگانی برای کاهش منکرات و تقویت خوبی‌ها در جامعه است، اذعان کرد:

تمام تلاش ما در ستاد امر به معروف و نهی از منکر این است که آحاد مردم نسبت به یکدیگر و اتفاقات پیرامونی خود بی تفاوت نباشند و از این اصل هم هرگز کوتاه نخواهیم آمد.

محمدی با بیان اینکه ما می‌دانیم با چه دشمنی طرف هستیم و نه به لبخند او و نه به خشم آن‌ها توجهی داریم، خاطر نشان کرد: ما با آنانی که در کشور مشکلات زیادی را رقم زدند و به جان و مال مردم تعرض کردند و در راستای فساد و ترویج آن در جامعه تلاش می‌کنند، قاطعانه مقابل آن‌ها می‌ایستم و از استقلال و اصول خود قاطعانه حمایت می‌کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه متاسفانه بعضا شاهد یک سری اقدامات هنجارشکنانه و کشف حجاب در کشور هستیم، تاکید کرد: مطالبه ما از تمام نهاد‌های فرهنگی و مسئول این است که در این موضوعات به وظایف قانونی خود عمل کنند.

محمدی ادامه داد: ستاد در بحث حجاب و عفاف طرح جامعی را دنبال می‌کند که گام نخست آن از دستگاه‌های اجرایی و دولتی شروع شده است و در مواردی برخورد‌های قانونی هم صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تمام تلاش ستاد در گام نخست برنامه‌های در دست اقدام خود آگاهی بخشی به جامعه هدف است، تصریح کرد: دوره‌های آموزش امر به معروف و نهی از منکر در قالب دوره‌های بینش معروف ۱ و ۲ همچنین دوره تربیت مربی حجاب و عفاف و دوره ضابطان را در دست اجرا داریم که همه می‌توانند به صورت رایگان از آن‌ها بهره‌مند شوند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران از اقدامات خوب و موثر پرسنل فراجا به ویژه در پلیس‌های تخصصی فرماندهی انتظامی مازندران قدردانی کرد و اظهار داشت: گا‌ها آمرین به معروف ما به جهت تذکر لسانی مورد تعرض، آسیب و اهانت قرار می‌گیرند که باید از دستگاه قضایی نیز در این قضایا بابت حمایت‌های متعددشان قدردانی کنیم.

محمدی در پایان به برنامه‌های اساسی مجموعه سپاه برای پاسداری از نظام و انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: بسیج نقش موثری در ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر دارد و اقدامات بسیج در این مسیر همچون طرح سفیران مهر بسیار ارزشمند و شایسته تقدیر است.

 

واکنش دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران به تحریم های اتحادیه اروپا در نشست خبری / تصاویر

Marada news, Movies and views


🔘

🆔 مردّا را در ایتا دنبال کنید:

🔰


https://eitaa.com/marada

🚧گروه جهادی مطالبه گری مردّا

📡 مرکز رسانه ای دیدبان انقلاب