رئیس کل دادگستری استان مازندران اعلام كرد:

تعیین تکلیف پرونده های بایگانی راکد در دادگستری مازندران

رئیس کل دادگستری استان مازندران گفت: طی 8 ماه گذشته، 228 هزار و 244 فقره پرونده از موجودی پرونده های بایگانی راکد دادگستری استان، که غیر ضروری بود پس ازثبت و اسکن اوراق جهت امحاء به اداره اسناد تحویل داده شده است.

به گزارش “دیدبان رسانه ای انقلاب” به نقل از روابط عمومی دادگستری مازندران،حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری افزود: در ۸ ماه گذشته ۵۲ هزار و ۴۵۶ فقره از پرونده های دادگستری استان فرم گذاری ، پالایش ونیز ۹۴۵ هزار و ۲۵۷ فقره پرونده اسکن و همچنین ۸۶۸ هزارو۲۱۶ فقره پرونده نیز ثبت و ورود اطلاعات شد و بر این اساس ۴۵۸ متر از فضای دادگستری نیز آزاد شده است.

رئیس کل دادگستری مازندران عملکرد بایگانی راکد استان را خوب و قابل تقدیر ارزیابی کرد و گفت: با توجه به وسعت و پهناوری استان و تعداد زیاد حوزه های قضایی اقدامات خوبی صورت گرفته است البته برخی مشکلات واشکالات وجود دارد که با هماهنگی و همفکری وتلاش همکاران مرتفع خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با انتقاد از برخی حوزه های قضایی برای این حوزه ها ضرب الاجل تعیین کرد تا هرچه سریع تر نسبت به تعیین تکلیف پرونده های بایگانی راکد خود اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: طرح مکانیزه کردن پرونده‌های راکد در راستای حفظ حقوق شهروندی و جلوگیری از مفقودی پرونده‌ها مؤثر است و در طـرح مـذکور، پرونده‌های ضروری و غیرضروری از یکدیگر جدا و پرونده‌هـای غیرضروری معدوم و پرونده‌های مهم که ممکن است در سال‌های آینده برای استعلام دوباره به جریان افتد به صورت اسناد الکترونیکی نگه داشته می‌شوند.