اداره کل ورزش و جوانان مازندران در چهل و چهارمین طلیعه فجر انقلاب؛

ورزش و جوانان مازندران رکورددار اجرای برنامه های دهه فجر

مردّا Marada / عادل عالیشان سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران در نشست خبری با خبرنگاران از اجرای ۵۰۰۰ برنامه ایام الله دهه فجر توسط اداره کل ورزش و جوانان مازندران خبر داد.

به گزارش «دیدبان رسانه ای انقلاب» از ساری؛ عادل عالیشان سرپرست ورزش و جوانان مازندران در نشست خبری که به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار گردید اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان مازندران مسئول کمیته ورزش و جوانان ستاد دهه فجر استان با حضور دستگاه های اجرایی می باشد.

عالیشان با اشاره به اینکه بدلیل بیماری کرونا از سال ۱۳۹۹ برنامه های دهه فجر این اداره کل کنسل گردید که با آمدن دولت سیزدهم شرایط عادی بازگشت و از مهر ۱۴۰۰ فعالیت ها مجدد صورت گرفت، افزود: دهه فجر امسال برنامه های پرمحتوا با همت هیات های ورزشی استانی ، شهرستانی و روسای ادارات شهرستان ها و کمیته طراحی شده است که از اوایل بهمن ماه سال جاری شروع می شود،

 

عادل عالیشان با بیان این مطلب که اداره کل ورزش و جوانان مازندران بیش از ۵۰۰۰ برنامه اجرایی در دهه فجر چهل و چهارم در نظر دارد گفت:  که در سال جاری در سطح ملی و بین المللی با حضور بیش از ۳۰ کشور برگزار می شود.

 

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران با عنوان این مطلب که رویکرد فرهنگی جایگاه ویژه ای در برنامه های ورزش و جوانا استان دارد ادامه داد: سپاه کربلا استان مازندران به تنهایی ۲۲۴۵ برنامه به اداره کل ورزش و جوانان استان برنامه داده و نیروی انتظامی استان نیز حدود ۱۵۰ برنامه دارد.

 

عادل عالیشان ضمن معرفی تیم نساجی قائمشهر به عنوان شناسنامه استان در فوتبال کشور گفت: در ورزش استان به حضور ۱۴۰ تیم رشته های ورزشی مختلف استان در لیگ های کشور حضور دارند.

 

وی همچنین با اشاره به افت تعداد مدال کسب شده در سال جاری به نسبت سال گذشته گفت: این اداره کل در سال ۱۳۹۸ ، ۵۷۰ مدال کسب نموده که این آمار در ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۱ به ۲۶۰ مدال تقلیل یافته است و از این تعداد تا اکنون ۴۰ مدال توسط بانوان در مسابقات کسب شده است.

 

سکاندار اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران با اشاره به میزبانی ۲۸ برنامه دوره های مربیگری و داوری افزود: در حال حاضر ۵۲ هیات ورزشی فعال در استان مازندران داریم که قرار است ۲ هیات جدید در استان فعال شود وی همچنین به ۸۰۰ هیات شهرستانی اشاره کرد و گفت که حدود ۱۰/۰۰۰ نفر به طور خداپسندانه در این هیئت ها در حال فعالند و کمک حال اداره کل ورزش و جوانان مازندران هستند.

 

وی همچنین به مدیریت هیئت ها اشاره کرد و گفت: هیئت های ورزشی باید با حکم ریاست مدیریت شوند و روسای هیات ها باید برنامه ۴ ساله داشته باشند و ما هیات هایی که برنامه ندارند را تحمل نمی‌کنیم.

 

عادل عالیشان با اشاره به اینکه استادیوم شهید وطنی قائمشهر آماده واگذاری و تحویل به باشگاه نساجی است افزود: پروژه استادیوم شهید متقی جهت تکمیل پروژه به ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در حال حاضر با پیمانکاری سازمان بسیج سازندگی بیش از ۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

 

عادل عالیشان سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران بخش پایانی سخنانش را به مضوع برنامه های ترویج ازدواج اختصاص داد و گفت: ترویج ازدواج موفق دارای سیاستگذاری های خاص خودش را دارد و کمیته سامان ازدواج با در شهرستان ها به ریاست فرمانداران تشکیل می شود.

 

🔘

🆔 مردّا را در ایتا دنبال کنید:

🔰


https://eitaa.com/marada

📡 مرکز راهبردی دیدبان انقلاب
🚧گروه جهادی هنر و رسانه مردّا