به گزارش مردا

ورزش کشور مدیون فرهنگ ایثار و شهادت است

بعضی فراموش کرده اند ، امنیت و آرامشی که دارند را مدیون فداکاری و ایثارگری های فرزندان غیرتمند این مرز و بوم در دفاع از مرزهای اعتقادی و جغرافیایی کشور می باشند.


شعبان وفایی نژاد، از کارشناسان ورزشی استان مازندران : بعضی فراموش کرده اند ، امنیت و آرامشی که دارند را مدیون فداکاری و ایثارگری های فرزندان غیرتمند این مرز و بوم در دفاع از مرزهای اعتقادی و جغرافیایی کشور می باشند.


جای بسی ننگ و تاسف است که بعضی از به ظاهر ستاره های ورزشی ، چون در تیمی خوب بازی می کنند به خود اجازه می دهند به همراه همسر و … در خارج از کشور به دنبال ابتذال و کشف حجاب عریان بروند و یا گزارشگری در حین مسابقات کشتی از ستون های تخت جمشید به عنوان نماد و اسطوره های اقتدار کشور یاد نماید، آنهم در رسانه ملی …

واقعیت این است که متاسفانه بسیاری از چهره های ورزشی ما از آرامش و امنیت و رفاه و امکانات و اعتبارات و منابع و تجهیزات کشور صاحب همه چیز شده اند، اما بجای اینکه قدرشناس فداکاری های شهدایی باشند که بخاطر رشادت های آنها این امکانات و فرصت ها را بدست آورده اند، همواره به دنبال ضد ارزش ها و ابتذال پروری می باشند و جای بسی تأسف که مسئولین کشور و فدراسیون های ورزشی و مدیران باشگاه های دولتی هم برای چند پیروزی و موفقیت از هر ابزار نامناسبی استفاده می کنند و تن به هر ذلتی می دهندکه مورد توجه واقع شوند و به چشم بی آیند و به مقامی در حد سکوی قهرمانی برسند.

آری درکشور ما متاسفانه نظم و قانون و رعایت ارزش ها و پاکدستی در ورزش بی معنی شده و معنویت رنگ و بویی ندارد و همه ارزش های دینی و اخلاقی و پهلوانی در هیاهوی قهرمانی نابود شده است و چقدر زود مسئولین ما در ورزش فداکاری های شهدا را فراموش کرده اند و این شجاعت را ندارند تا حتی تذکری به کشف حجاب بعضی بازیکنان و همسران داشته باشند و در این شرایط بسیار بد بحران اقتصادی که کمر مردممان راخم کرده است ، بعضی از مسئولین ورزش در تیم های دولتی برای جذب مربیان و بازیکنان و مشاوران داخلی و خارجی ، هزاران هزار میلیارد از پول این مردم را هزینه می کنند و نام آن را هم گذاشته اند ، مدیریت اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی !!

و حتی نماینده ها هم برای تامین نیازهای مالی یک ورزشکار حرفه ای که سالانه درآمد صدها میلیاردی دارد، نامه ای برای تامین مالی او می نویسد.


بهرحال نباید فراموش کنیم که قهرمانان واقعی شهدا و جانبازان و ایثارگران هستند و همه افتخارات جامعه ورزشی مدیون فداکاری های شهدای ماست و مدال ها و احکام قهرمانی وکاپ ها اگر برای احیای ارزش های انسانی نباشد ، ارزشی در فرهنگ پهلوانان انقلاب اسلامی ندارد و پیراهن تیم ملی را نباید بر قامت وطن فروشان بی غیرت بپوشانیم چراکه پیراهن تیم ملی جمهوری اسلامی ایران همچون پرچم کشورمان که بر پیکر شهدا می پیچند ، مقدس است.


تذکری هم به بعضی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس که به عنوان مدیران باشگاه های دولتی منصوب می شوند بدهم که شما مدافع ارزش های به یادگار مانده از شهدایی هستید و نباید تن به هر ذلتی برای داشتن و یا حفظ مسئولیت در باشگاه ها بدهید. وزیر ورزش و جوانان و مسئولین هیأت های ورزشی و مسولین فدراسیون ها قبل از هر چیز باید مدافع ارزش های دینی باشند.


متاسفانه بعضی ها بنام دین و در جایگاه مسئول ارزشی بودن، هم به جامعه ورزشی خیانت می کنند و هم به آرمان های شهدا و اینها هم بدتر از مزدوران دشمن می باشد، زیرا بنام دین دارند سوء استفاده می کنند
و باید در دنیا و آخرت پاسخگو باشند.


در پایان یاد و خاطره شهیدانمان ، بالاخص شهید شاخص ورزش کشور، شهید حسن فقیهی جویباری را گرامی میداریم.

marada