تهرانی ها در واکنش به کاریکاتور تحریک آمیز؛

تجمع اعتراضی به کاریکاتور موهون مجله شارلی ابدو در مقابل سفارت فرانسه

مردّا MARADA - تهران ؛ تجمع اعتراضی مردمی و دانشجویی ، در مقابل سفارت فرانسه برگزار شد.

به گزارش “دیدبان رسانه ای انقلاب” ، عصر امروز (چهارشنبه ۲۱ دی) تجمع مردم و دانشجویان در مقابل سفارت فرانسه در خیابان نوفل لوشاتو تهران برگزار شد.

این تجمع در اعتراض به اقدام سازمان یافته دولت فرانسه در خصوص توهین به ساحت مرجعیت صورت گرفته است. تجمع‌کنندگان از دانشگاه‌های مختلف تهران و قم، زیر بارش برف در این اجتماع حاضر شده بودند.

معترضان با شعارهای

“الله اکبر”،

“این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده”،

“مکرون خیانت می‌کند غرب حمایت می‌کند”،

“ما ذوالفقار حیدریم فداییان رهبریم”،

“خونی که رگ ماست هدیه به رهبر ماست”،

“وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد”،

“نه سازش نه تسلیم نبرد با آمریکا”،

“ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده”

انزجار خود را از توهین‌های سازماندهی شده در مجله شارلی ابدو فرانسه اظهار داشتند.

مردم و دانشجویان حاضر در تجمع، توهین به مقدسات را محکوم کرده و از مسئولین وزارت خارجه ایران درخواست کردند پیگیری‌های لازم را برای برخورد با عاملان این توهین انجام دهند و از مسئولین خواستند استوارنامه سفیر فرانسه در ایران باطل شود.

یادآور می شود نشریه فرانسوی “شارلی ابدو” اخیراً با انتشار کاریکاتورهایی به “مرجعیت دینی و مقدسات و ارزش‌های دینی و ملی ایران” اهانت کرد که با واکنش تند رئیس دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران روبه‌رو شده و به دنبال آن سفیر فرانسه در تهران به وزارت امور خارجه ایران احضار شده و انجمن ایران‌شناسی فرانسه در تهران تعطیل شد.

انتشار کاریکاتورهای موهون نشانه ناتوانی غربی‌ها است

 

در همین رابطه، سردار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران، در واکنش به انتشار کاریکاتورهای موهون توسط نشریه فرانسوی اظهارداشت: کاریکاتورهایی که در مجله «شارلی ابدو» منتشر شده است، نشانه ناتوانی فرانسوی‌ها و غربی‌ها است.

 

وی افزود: آنها همه ابزارهای خود را از جمله رسانه‌ها، قدرت جاسوسی، اطلاعاتی، نظامی و حتی ناوهایشان را علیه ما به کار گرفته‌اند. تمام ایادی منطقه‌ای خود را مانند صدام، داعش و گروه‌های تروریستی‌شان، علیه ما به کار گرفته‌اند، تا انقلاب را به زانو در بیاوردند ولی نتوانستند کاری بکنند.

 

نقدی ادامه داد: حالا مانند کودکی که زورش به بزرگ‌تری نمی‌رسد، به شیشه سنگ می‌زنند و فرار می‌کنند؛ زیرا قدرتشان تا همین حد است که کاریکاتوری بکشند. البته آنها با این کار خود نفرت مسلمانان را به خودشان افزایش می‌دهند.

 

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پیش‌بینی کرد:. آنها به دلیل فسادی که در کشورشان حاکم است دارای رشد منفی جمعیت شده‌اند.

 

وی خاطر نشان ساخت: شهوت‌گرایی و همجنس‌گرایی آنها به حدی شده است که کسی حاضر به تشکیل خانواده نیست؛ در نتیجه رشد جمعیت آنها منفی شده است. اگر از آسیا و آفریقا نیروی انسانی وارد فرانسه نکنند، کارخانه‌ها، مدارس و دانشگاه‌هایشان تعطیل می‌‎شود، در نتیجه به تدریج باید فرانسه را تحویل مردم آفریقا و آسیا بدهند و بروند.

🔘

🆔 مردّا را در ایتا دنبال کنید:

🔰


https://eitaa.com/marada

🚧گروه جهادی مطالبه گری مردّا

📡 مرکز رسانه ای دیدبان انقلاب