لاوروف:

تاوان دست کشیدن اروپا از استقلال خود به سود آمریکا

رسانه MARADA / وزیر امور خارجه روسیه معتقد است، اروپا با دست کشیدن کامل از استقلال خود و تابعیت از ایالات متحده مجبور به پرداخت صورت حساب های خود است.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف به این نکته توجه کرد که در اکتبر ۲۰۲۲، برونو لومر وزیر اقتصاد، دارایی، صنعت و دیجیتال فرانسه هشدار داده بود که به دلیل تحریم‌های غرب تحت رهبری واشنگتن علیه روسیه حامل های انرژی، هزینه انرژی برای تجارت اروپایی “چهار برابر بیشتر از تجارت ایالات متحده است.” در ایالات متحده، قوانین حمایت گرایانه برای مبارزه با تورم تصویب شده است، که همانطور که لاوروف خاطرنشان کرد، اروپا را در موقعیتی فرعی قرار می دهد.

لاوروف که با شبکه تلویزیونی تزارگراد سخن می گفت، تاکید کرد:”تجارت از اروپا شروع به حرکت فعال در خارج از کشور کرده است. بنابراین اروپا قبض ها را پرداخت می کند”.

لاوروف گفت:

“اروپا استقلال خود را به طور کامل از دست داده است.”

مهم نیست که امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در مورد “خود مختاری استراتژیک” چه می گوید و جوزپ بورل نیاز به فعالیت بیشتر اروپا در منطقه هند و اقیانوس آرام را لازم می بیند، اروپا همه موقعیت های خود را در اتحاد آتلانتیک شمالی از دست داده است”.

به عقیده لاوروف، متضررترین افراد به دلیل اتفاقاتی که پیرامون موضوع اوکراین رخ می دهد، جدا از خود مردم این کشور، اروپایی ها بودند”.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه افزود :” این مربوط به تمام شدن بودجه آنها و محوری است که آنها مجبور هستند برای پمپاژ اوکراین با هزینه خود با سلاح، بودجه برای حفظ تعادل اولیه بودجه و پرداخت حقوق بازنشستگی انجام دهند. صنعتی‌زدایی اروپا با سرعتی بسیار پیش می‌رود”.

📡 مرکز راهبردی دیدبان انقلاب اسلامی
📚 اندیشکده حکمرانی هنر و رسانه
🚧گروه جهادی مردّا

 

 


Demanding is our identity

Marada News agency

 

🔘

 

🆔 مردّا را در ایتا دنبال کنید:🔰
https://eitaa.com/marada