سازمان بسیج هنرمندان سپاه کربلا؛

دهمین یادواره شهدای هنرمند مازندران

رسانه MARADA از یادواره ۱۴۰ شهید جامعه هنری استان مازندران که ۲۰ مهر ۱۴۰۲ به همت سازمان بسیج هنرمندان سپاه کربلا با حضور دکتر سید محمد حسینی، معاون پارلمانی نهاد ریاست جمهوری، سید محمود حسینی‌ پور نوری، ز، سردار دکتر سیاوش مسلمی، فرمانده سپاه کربلا، نمایندگان شهرستان های ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی و جمعی از هنرمندان و مسئولین استانی و شهرستانی در سالن سلمان هراتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار گردید، گزارش می دهد

به گزارش دیدبان انقلاب؛ در این مراسم که با حضور مسئولان، خانواده‌ معزز شهدا، اصحاب رسانه و هنرمندان استان مازندران برگزار گردید، هنرمندان در رشته‌ های مختلف هنری اعم از اجرای نمایش، موسیقی، نقالی، گروه سرود خواهران و گروه سرود برادران، خوشنویسی از وصیت‌نامه شهدا، نقاشی از چهره شهدا، عکس برای شهدا هنرنمایی و نمایشگاه‌ های هنر‌های تجسمی از سوی جامعه هنری مازندران به اجرا در آمد.

 

گالری تصاویر :

 

 

دهمین یادواره شهدای هنرمند مازندران

 

گزارش ویدئویی :

 

 

پیروی از مکتب شهدا، گام زدن در طریق سعادت است

 

سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در سخنرانی خود اظهار داشت: اگر امروز کشورمان به پیشرفت‌های بزرگی دست یافته و در دنیا نیز حرفی برای گفتن دارد، این مهم به برکت خون شهدا حاصل شده که به ما درس استقامت و پایداری در برابر مشکلات دادند.

وی با اشاره به ۲ هزار و ۱۰۰ شهید هنرمند در کشور، افزود: شهدا مختص زمان خاصی نیستند و از مکتب آنها می‌توان در راه دستیابی به سعادت دنیا و آخرت استفاده کرد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان این‌که شهدا با نثارخون پاک خود کشورمان را بیمه کردند، خاطرنشان کرد: به برکت ایثار رزمندگان اسلام و خون پاک شهدا، نظام اسلامی در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته است.

وی با اشاره به دسیسه‌های سازمان‌یافته دشمنان برای ضربه زدن به کشورمان، گفت: نظام اسلامی به برکت خون شهدا و با درایت رهبری و تبعیت محض مردم از فرامین ولی فقیه، ثابت و استوار به حیات جاودانه خود ادامه خواهد داد.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم ترویج و نهادینه کردن فرهنگ شهید و شهادت در جامعه تاکید کرد و افزود: رمز بقا و ثبات نظام اسلامی در گرو تحقق این امر مهم است. ما موظفیم فرهنگ شهادت را حفظ و برای نسل‌های جدید تبین کنیم تا در دنیا و آخرت شرمنده شهدا نباشیم. آن‌ها از تمام هستی خود گذشتند تا ما اکنون در امنیت باشیم.

این مقام مسئول با اشاره به مقاومت مردم فلسطین در نبرد با رژیم غاصب صهیونیستی، گفت: عملیات طوفان‌الاقصی نقطه عطفی در تاریخ و ۱۵ مهر یوم‌الله دیگری برای ملت مظلوم فلسطین شد. اکنون ملت‌ها متوجه شدند که مردم مظلوم فلسطین طی این مدت چه ظلم فراوانی را متحمل شدند.

حسینی، افزود: رزمندگان فلسطینی در این عملیات موفق شدند رژیم صهیونیستی را از نظر اطلاعاتی، عملیاتی و حتی رسانه‌ای با شکست سنگینی مواجه کنند.

وی گفت: ملت ایران این افتخار را دارد که همیشه از مردم مظلوم فلسطین حمایت کرده و اکنون نیز تمام مردم و آزادی‌خواهان جهان از پیروزی رزمندگان فلسطین در این عملیات حمایت می‌کنند.

در پایان این مراسم با حضور معاون پارلمانی رئیس‌جمهور خانواده‌ ۱۲ شهید هنرمند مازندران تجلیل شدند.

 

 

مرکز راهبردی دیدبان انقلاب

🔻

گروه جهادی مطالبه گری و امید آفرینی

اندیشکده تحریک فکر مردّا

🔻

Demanding & create hope is our identity 🟥

🟥 مطالبه گری و امید آفرینی، هویت ما است 

🔻

MARADA NEWS AGENCY