ابتکار عمل مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برای طرح چهره به چهره مطالبات سینماگران استان؛

آنگاه که سینمای مازندران بال بگشاید

رسانه MARADA از نشست صمیمی محمد خزاعی، رییس امور سینمایی کشور که روز چهارشنبه ۱۳ دی ماه ۱۴۰۲ در سالن اجتماعات حوزه هنری مرکز مازندران با فعالان امور سینمایی استان مازندران برگزار گردید، گزارش می دهد.

به گزارش دیدبان انقلاب از مرکز مازندران؛ محمد خزاعی، رییس امور سینمایی کشور، روز چهارشنبه ۱۳ دی ماه ۱۴۰۲ پس از دیدار با سید محمود حسینی‌پور، (استاندار مازندران) و ادای احترام به یادمان شهدای گمنام، در نشستی صمیمی که در سالن اجتماعات حوزه هنری مرکز مازندران برگزار گردید با فعالان امور سینمایی استان در حضور احسان آهنگر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و مهدی معصومی گرجی، رییس حوزه هنری استان، ضمن شنیدن دغدغه ها و مطالبات حاضرین به پرسش های مطرح شده پاسخ داد.

 

گالری عکس :

 

دیدار رییس امور سینمایی کشور با فعالان سینمایی مازندران / عکس

 

گالری ویدئویی :

(مطالبات سینماگران مازندران در نشست با رییس امور سینمایی کشور)

 

رئیس سازمان سینمایی کشور خاطرنشان کرد: با رویکرد عدالت محوری در این دوره به تاسی از راهبرد کلان دولت سیزدهم و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان سینمایی مبتنی بر برنامه توسعه به دنبال توسعه زیرساخت‌های سینمایی در استان‌های کشور است.

خزاعی ادامه داد: بسیاری از شهرهای کشور حتی با جمعیت بالا‌ فاقد زیرساخت‌های سینمایی هستند و فعالیت بسیاری از سینماها راکد و متوقف شده بود. امروز سالن سینما به عنوان یک مطالبه مردمی مطرح است.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد بسط و گسترش منابع و جلب مشارکت‌ها برای توسعه ظرفیت‌های زیرساختی از جمله سیاست‌ها و برنامه‌های ما در این دوره بوده است، عنوان کرد: امروز  ما شاهد جهش مناسب و روند رشد مطلوبی در حوزه زیرساخت‌های سینمایی هستیم و این انقلابی در حوزه زیرساختی سینماست. با ارزیابی، مطالعات میدانی و شناسایی منابع و ظرفیت‌های بالقوه و موجود، این امکان وجود دارد که در دولت سیزدهم تا ۷۰ درصد سالن سینمایی کشور را افزایش دهیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: باید بیش از ۲۵۰۰ سالن سینمایی در کشور داشته باشیم که در حال حاضر شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر در اولویت احداث سالن سینمایی و حمایت دولت به منظور برخورداری از تسهیلات هستند و استان مازندران نیز  دارای ۴ شهر با این ویژگی است

 

وی گفت: ۱۳ شهرستان فاقد سالن سینمایی است و قطعا مطالبات مردمی در این شهرها بالا است

خزاعی با بیان اینکه هدایت مالیات کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی به سمت احداث سالن سینمایی و فعالیت‌های فرهنگی یکی از راهکارهای مطرح برای حل این معضل است که در برنامه هفتم توسعه پیش بینی شده است، افزود: خوشبختانه در تمامی شهرهای استان مازندران شاهد توسعه و احداث پروژه‌های بزرگ هستیم که می‌توان از این فرصت بهره برد

وی تصریح کرد: باید ظرفیت های ساحلی استان مازندران بویژه در ایام پیک توریسم و شش ماهه اول سال در حوزه رویدادهای سینمایی استفاده کرد.

خزاعی همچنین با اشاره به نیاز استان و هنرمندان به رویداد ملی در حوزه سینما، اعلام آمادگی کرد و گفت: اگر پیش از این برنامه و جشنواره ریشه‌داری در استان برگزار می‌شده است، ما از بازگشت این برنامه‌ها حمایت خواهیم کرد.

وی اعلام کرد: مسکن هنرمندان از جمله اقدامات دارای الویت و در دست انجام است و در حال تهیه بانک اطلاعاتی و جانمایی مکان برای حل مشکل مسکن هنرمندان هستیم.

در ادامه آهنگر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز ضمن اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه سینمایی میان سازمان سینمایی کشور و استانداری مازندران، اظهار داشت: ارتقاء و تعالی هنر فاخر سینما و تصویر، غنی سازی جریان تولید سینمایی ایران بر اساس اولویت های سند تحول دولت مردمی و سند تحول وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت از تولیدات و آموزش های سینمایی در استان ها و شهرستان ها و همچنین ایجاد فرصت مناسب برای هنرمندان و جوانان علاقه مند و مستعد در استان  و شهرستان ها برای شکوفایی استعدادها و ظهور توانمندی ها و خلاقیت های آنان با رویکرد عدالت فرهنگی از اهداف این تفاهمنامه همکاری است.

وی افزود: سینما در استان مازندران توسعه یافته و تا جایی پیش رفت که به ۴۰ سینما رسیده بودیم که متاسفانه در طول زمان، یک به یک تعطیل شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خاطرنشان کرد: مازندران از بستر مناسب برای تولید فیلم و کسب افتخار ملی از هنرمندان خوبی برخوردار است که باید این ظرفیت را غنیمت دانست.

 

وی ادامه داد: استان مازندران از ظرفیت ۱۴ سینما، ۲۴ موسسه و ۵ دانشکده سینمایی برخوردار است که باید آن را تقویت کرد.

وی ادامه داد: سینمای دریایی یک نوع جذابیت است و راه‌اندازی کشتی سینمایی سیار، در استانی که ۱۵ شهر ساحلی داریم، کار جدیدی خواهد بود.

وی افزود: در سینما موضوع مردمی‌سازی بسیار مهم است که خوشبختانه مورد توجه قرار گرفته است.

گفتنی است محمدرضا سوقندی مدیر کل امور حقوقی، عملکرد استان‌ها و مجلس سازمان، یزدان عشیری مشاور رئیس سازمان و مدیرکل روابط‌عمومی سازمان و مهدی آذرپندار مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران، رئیس سازمان سینمایی را همراهی کردند.

 

 

 

📡 مرکز راهبردی رسانه ای دیدبان انقلاب
🚧 اندیشکده تحریک فکر مردّا
📚 گروه جهادی مطالبه گری و امیدآفرینی

 

 

دیدبان انقلاب

🔻

گروه جهادی مطالبه گری و امید آفرینی

🔻

Demanding & create hope is our identity 🟥

🟥 مطالبه گری و امید آفرینی، هویت ما است

🔻

MARADA NEWS AGENCY