خاطره بازی به یاد مدافع حرم شهید محمد بلباسی؛

بگذار نذرم را ادا کنم / از نذر فرمانده مازندرانی علمدار راهیان نور چه می دانید؟

رسانه MARADA به بهانه خاطره بازی ها و دلتنگی های مشترک برای فرمانده همیشه در یادها زنده، مدافع حرم شهید محمد بلباسی، دل نوشته ای به قلم حسینعلی تقوی، با عنوان " بگذار نذرم را ادا کنم " را منتشر می نماید.

محمد! علمدار جهادی بود، علمدار راهیان نور و با همین علم، عاشقانه پر گشود هرچند قبل از بال گشودن بسوی معشوق، مسیر دفاع از اهل بیت ع حضرت زینب کبری (س) را پیشه ساخت.

یک سال قبل از شهادت اش بود، قرار شد برای تهیه گزارش خبری، عازم اروند یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ شویم،

صبح زود به اتفاق برادرم (شهیدبلباسی) و برخی همراهان به منطقه رفتیم، کار ضبط برنامه و گزارش تا غروب بطول انجامید.

شب به مقر اردوگاه رسیدیم بعداز اقامه نماز برای تماشای برنامه نمایشگاهی (توسط رسول بلباسی اجرا شد) در محوطه اردوگاه که دورش چند اصله درخت خرما، موتور، قایق و … تعبیه شده بود رفتیم، محمد مثل همیشه با لبانی خندان بر روی تنه درختی افتاده، نشسته و مشغول تماشای صحنه هایی بود که زائران برای آن برنامه گرد آمدند…. .

نمایش تمام شد، ساعت قریب به نیمه شب را نشان می داد، بعد از استراحتی کوتاه که حیاط اردوگاه خلوت از زائران شد، بطرف حمام رفتم.

در مسیر مشاهده کردم که شخصی با روی پوشیده و لباسی ناشناخته در حال شستشوی سرویس بهداشتی است.

 

از انجائیکه شباهت لباس مبدل، بی شباهت به شخص واکسی (با روی پوشیده، کفش زوار را واکس می زد) ورودی اردوگاه مازندران در مجتمع شهید باکری خرمشهر نبود و روزی از روی حس شوخ طبعی و کنجکاوی خبرنگاری، نقاب رویش را گشودم، به همین ادله خطاب به خادم سرویس بهداشتی گفتم، برادر بلباسی شما چرا خجالتمان می دهید، اجازه دهید ما اینکار را بکنیم.

گفت: بگذار نذرم را ادا کنم.

 

 

Ⓜ️

 

M A R A D A

NEWS AGENCY

Demanding & create hope is our identity

🔻

» گروه جهادی امید آفرینی و مطالبه گری

» اندیشکده هنر و رسانه مردّا

 

🔘