مجریان سند 2030 این بار با ترفند رأفت اسلامی؛

ماجرای معلم قائمشهری با تجدید نظر شورای نظارت بر مدارس ختم بخیر می شود؟!

مردّا Marada / طبق بندهای صریح قانون حمایت از کودکان و نوجوان مصوبه ۲۳/۰۲/۹۹ ویدیوی تولید و منتشر شده از معلم قائم‌شهری یک اقدام مجرمانه است.

به گزارش “دیدبان رسانه ای انقلاب” ؛ اطلاعیه ای به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران در کانال تلگرامی مدارس غیر دولتی مازندران منتشر گردید که خبر از تجدید نظر خواهی در مورد اعلام قطع همکاری معلم خاطی قائمشهری می داد؛ رسانه مردّا Marada ضمن بازنشر مطلب فوق الذکر، یادداشتی تحلیلی را در همین راستا ارائه می دهد:

اطلاعیه روشنگرانه آموزش و پرورش استان مازندران در خصوص رفتار معلم یکی از مدارس غیردولتی مازندران:

با توجه به اهمیت و حساسیت مدرسه و ماموریت آموزش و پرورش در جهت آگاهی بخشی و تعلیم ارزش های انسانی، نقش مربیان و معلمان در تبیین و تشریح و تربیت اخلاقی و انسانی دانش آموزان مخصوصاً در دوره ابتدایی از اهمیت بسزایی برخوردار است و بر کسی پوشیده نیست که آموزش و پرورش در الگوسازی و تربیت انسانی هایی کارامد و مسئولیت پذیر در تراز انقلاب اسلامی نقش مهمی دارد.

لازم به ذکر است اگر در مدرسه ای رفتار غیر حرفه ای از معلمی سر بزند ،طبیعی است، آموزش و پرورش طبق ضوابط و مقررات در خصوص آن فرد و مدرسه تصمیم گیری نماید و این خواسته بحق مردم شریف ایران است که در لحظه لحظه شکل گیری شخصیت دانش آموزان، از روح و جان امید های ارزشمند این دیار پر گهر امانتداری و حفاظت گردد.

در مورد مسئله ی مدرسه مورد نظر نه تنها برخورد صورت گرفته به خاطر پخش موسیقی یا استفاده از روش های فرح بخش تدریس نبوده است، بلکه فعالیت هایی همچون «آغاز با نشاط» که تاکید بر ساماندهی مراسم صبحگاه مدارس با رویکرد استفاده از توانمندی های دانش آموزان داشته و یا طرح «سه دقیقه با نشاط» که در کلاس درس موجب ایجاد موجی از شور و نشاط در دانش آموزان می گردد با قوت و به شکل وسیعی در حال اجرا می باشد.
ایجاد رشته های تخصصی موسیقی در هنرستان ها، برگزاری سرود های همگانی و گروهی و همچنین برگزاری دوره ها و جشنواره های روش های برتر تدریس با رویکرد آموزش روش های خلاقانه و اثربخش تدریس نیز از دیگر اقدامات تحول آفرین در آموزش و پرورش استان است که خود مبین نگرش این نظام پویا در مسیر ایجاد رشد و پیشرفت در مسیر هدایت و تعالی دانش آموزان عزیز است.

مع الوصف با توجه به اینکه مدیر مدرسه طی نامه ای؛ کتباً درخواست تجدید نظر و مساعدت در خصوص ادامه همکاری این معلم را نموده اند و معلم مربوطه هم با اعلام ندامت و اذعان به عدم توجه به آثار سوء شانیت بخشی به برخی رفتارهای غیر اخلاقی و هنجار شکن موجود در متن این ترانه، درخواست مساعدت جهت جبران اتفاقات اخیر را داشته است، تجدید نظر خواهی آنان با حضور همه اعضای شورای نظارت مطرح و در خصوص ادامه همکاری وی تصمیم گیری خواهد شد.

لازم به ذکر است از آنجائیکه یکی از وظایف اصلی شورای نظارت بر مدارس غیر دولتی،نظارت و ارزیابی بر امور تربیتی و آموزشی مدارس غیردولتی می باشد؛
به همین منظور دراسرع وقت موضوع تجدید نظر خواهی این معلم و مدیر در شورای نظارت، با حضور تمامی اعضاء مطرح و با نگاه رافت اسلامی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

امید است با تلاش های بی وقفه و تأثیرگذار معلمان عزیز و ارزشمند شاهد برداشتن گام هایی بلند در جهت شکوفایی استعدادهای دانش آموزان و پرورش مدیرانی ارزنده برای آینده این کشور باصلابت باشیم.

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران

#کانال_مدارس_غیردولتی

» یادداشت مردّا Marada : 

در راستای کمک به اعضای شورای نظارت بر مدارس که قرار است در ماجرای معلم خاطی نشست تجدید نظرخوای داشته باشند، باید به یاد داشت که سال ها نگاه رافت و محبت آمیز مسئولین چنان فرهنگ و پرورش را در مدارس بویژه غیردولتی بی سرو سامان کرده که در اغتشاشات اخیر بسیاری از معلمان ما ضمن حضور پر رنگ بلاگری و در صفحات مجازی خود، مشوق دانش آموزان در پیروی از معاندین و منافقین خارجی و داخلی بودند …..
آن زمان که دائم دغدغه مندانی در عرصه فرهنگی هوشیارانه برخی از موسسان بخش غیردولتی را رصد کرده و ندا دادند …. که چرا مجوز به این آسانی داده می‌شود؟ گفته شد. هشتاد میلیون ایرانی، هشتاد میلیون مجوز، مدرسه و مراکز غیردولتی …… نتیجه هم این شد که بی محابا برخی از این مدارس پیشدستانه و با ابراز افتخار برنامه هایشان را منطبق کردند بر سند ۲۰۳۰ ….
هیچکس هم نگفت چرا؟! بلکه برعکس، بعنوان معلمان و مدیران و مدارس خلاق از آنان تمجید و تقدیر به عممل آمد.

اکنون که به وضوح مشاهده می شود در راستای همان سناریو، در صدد ترویج و تداوم بخشی به پیاده سازی همان فضاحت هستند و بلکه پا را فراتر برده اند … این هنجارشکنی ها کار را به مرز وقاحت رسانده ….. مماشات با این رویه جای تعجب دارد …. دیگر در مدارسمان شاهد چه چیزی باید بود که مؤسسان و مدیران و معلمان را برای پرورش فرزندانمان درست انتخاب کنیم، نسبت به آنها برخورد و در خصوص ادامه همکاریشان تجدید نظر اساسی انجام دهیم؟!

جای دقت نظر ویژه است کف چه کسانی در شورای نظارت این موارد در جایگاه بررسی رسیدگی به اینگونه موارد است؟ و چه کسانی و چگونه رای شان غالب و تأثیر گذار است؟

آری در برخی موارد ممکن است، روح مؤسس هم از این قسم معضل آگاه نباشد، اما معلمی که در جایگاه تعلیم و تربیت قرار گرفته و خود تخلف فاحشی را انجام می‌دهد و فیلم آنرا هم پخش می‌کند، دارای چگونه نظام فکری است و چه انگیزه هایی دارد؟

 

آیا معلم قائم‌شهری مجرم است؟

 

طبق بندهای صریح قانون حمایت از کودکان و نوجوان مصوبه ۲۳/۰۲/۹۹ ویدیوی تولید و منتشر شده از معلم قائم‌شهری یک اقدام مجرمانه است.

در بندهای ۶ تا ۹ ماده ۱۰ این قانون آمده‌است:

– ۶در دسترس قراردادن یا ارائه محتوا یا اثر مستهجن یا مبتذل به طفل یا نوجوان به یک یا چند مجازات درجه هشت قانون مجازات اسلامی؛

۷- استفاده از طفل و نوجوان برای تهیه، تولید، توزیع، تکثیر، نمایش، فروش و نگهداری آثار سمعی و بصری مستهجن یا مبتذل، حسب مورد به میانگین حداقل و حداکثر تا حداکثر مجازات مقرر در قانون مربوط؛

۸- واردات، صادرات، تکثیر، انتشار، عرضه، معامله یا بارگذاری محتوا یا اثر مستهجن یا مبتذل که در آنها از اطفال و نوجوانان بهرهگیری شده و یا حمل و نگهداری آنها به یکی از مجازاتهای درجه شش قانون مجازات اسلامی؛

۹- برقراری ارتباط با طفل و نوجوان در فضای مجازی به‌ منظور هرگونه آزار جنسی یا ارتباط جنسی نامشروع به یکی از مجازاتهای درجه شش قانون مجازات اسلامی.

 

در پایان امید آن داریم تا تربیت نسل آینده را سلامت بخواهیم و همچنین از شورای نظارت آموزش و پرورش درخواست می نمائیم ، با حساسیتی که درخور جامعه اسلامی است عمل نمایند.

 

قطع همکاری با معلمان خاطی و برخورد با مدیر به دلیل پخش آهنگ مبتذل در مدرسه

┄┅┅┅┅❀🇮🇷❀┅┅┅┅┄

Marada news, Movies and views


🔘

🆔 مردّا را در ایتا دنبال کنید:

🔰


https://eitaa.com/marada

🚧گروه جهادی مطالبه گری مردمی استان مازندران “مردّا”

📡 مرکز راهبردی رسانه ای دیدبان انقلاب