واحد آموزش ستاد امر به معروف مازندران؛

همایش آموزشی امر به معروف در شهر ساری با محوریت آثار شهید مطهری

رسانه MARADA از دوره آموزش امر به معروف و نهی از منکر با محوریت آثار شهید مطهری که 24 خرداد 1402 با حضور آمران به معروف و ناهیان از منکر استان مازندران در سالن سینما کانون ساری برگزار شد، گزارش می دهد.

به گزارش “دیدبان رسانه ای انقلاب” از مرکز مازندران؛ دوره آموزش امر به معروف و نهی از منکر با محوریت آثار شهید مطهری با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید جعفر حسینی مدیر کل اداره امور مربیان ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور و محمدی دبیر ستاد امر به معروف مازندران در سالن همایش‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران برگزار گردید.

 

🔻 گالری تصاویر 🔻

 

دوره آموزش امر به معروف و نهی از منکر با محوریت آثار شهید مطهری / عکس

 

🔻مخاطب شناسی یکی از ملزومات مورد نیاز آمران به معروف و ناهیان از منکر 🔻

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران در بخشی از این همایش طی سخنرانی با بیان اینکه آموزش از موضوعات مهم و جدی است که در دستورکار این ستاد قرار دارد، عنوان داشت: همه مومنان اعم از اعضای تشکل‌های مردمی و همچنین مدیران و کارکنان دستگا‌های اجرائی باید احکام و آموزش‌های مورد نیاز در حوزه فریضتین را به عنوان یک واجب دینی و مسئله اجتماعی فرا گیرند و به طرق صحیح آن را به جامعه منتقل نمایند تا همه آحاد جامعه پای کار این فریضه باشند.

محمدی با اشاره به اهمیت شناخت معروفات و منکرات توسط آمران به معروف و ناهیان از منکر، مخاطب شناسی صحیح را نیز یکی از ملزومات اساسی این افراد جهت ورود به عرصه امر و نهی عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه عمده منکرات در سطح جامعه در سنین پایین مشاهده می‌شود، ادامه داد: این نوجوانان و جوانان نتیجه تربیت ما هستند و برای رفع و حل این مشکلات در حوزه فرهنگی، باید از ظرفیت نخبگان علمی، آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استفاده کنیم و در این مسیر خالصانه و برای رضا خدا گام برداریم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران با اشاره به مشکلاتی که بعضا برای آمران به معروف و ناهیان از منکر در مراجع قضایی رخ می‌دهد، اذعان داشت: در بحث برخورد با منکرات آموزش لازم جهت مستندسازی می‌بایست به این افراد ارائه شود تا در مسیر حقوقی بتوانیم از آمران به معروف و ناهیان از منکر دفاع شود.

این مسئول با بیان اینکه آنچه در ستاد امر به معروف نهی از منکر دنبال می‌شود بر اساس شرع مقدس و قانون اساسی جمهوری اسلامی است، افزود: تشکل‌های مردمی بر اساس مسئولیت اجتماعی که بر عهده دارند می‌بایست در این زمینه‌ها پررنگ‌تر ظاهر شوند و با توجه به جامعه هدف در اجتماع و به ویژه در دستگاه‌های اجرایی، ترویج فرهنگ و احیاگری در حوزه فریضتین را با اهتمام بیشتر دنبال نمایند.

محمدی در پایان با تاکید بر آنکه نمی‌توان منکر را در عرصه‌های مختلف در سطح جامعه مشاهده کرد و از کنار آن بی تفاوت عبور کرد، خاطر نشان ساخت: برای مبارزه و کاهش منکرات می‌بایست تشکل‌های مردمی تخصصی و بحث احیاگری را پررنگ کنیم و در این زمینه از ظرفیت فضای مجازی و رسانه نیز به درستی بهره برداری نماییم.

 

 

Marada news

📡 مرکز راهبردی دیدبان انقلاب اسلامی
📚 اندیشکده حکمرانی هنر و رسانه
🚧گروه جهادی مردّا

 

 


Demanding is our identity

Marada News agency

 

🔘

 

🆔 مردّا را در ایتا دنبال کنید:🔰
https://eitaa.com/marada