در همایش نهضت حسینی جامعه متعالی ستاد امر به معروف مازندران عنوان شد:

آمران به معروف و ناهیان از منکر پیشران سیر تمدن سازی نوین اسلامی هستند

در پی همایش ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران که به مناسبت هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر برگزار گردید، رسانه MARADA سخنان حجت الاسلام محمدرضا نصوری، امام جمعه موقت شهرستان ساری را با محوریت اهمیت احیای این فریضه الهی، منتشر می نماید.

به گزارش ” دیدبان انقلاب ” از مرکز مازندران، روز چهارشنبه ۴ تیر ۱۴۰۲ همایشی با عنوان با عنوان ” نهضت حسینی جامعه متعالی ” به مناسبت ایام شهادت سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام به همت ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران برگزار گردید که در بخشی از این مراسم، حجت الاسلام محمدرضا نصوری، امام جمعه موقت شهرستان ساری سخنانی ایراد داشتند که در این گزارش فایل صوتی آن منتشر می گردد.

 

 

صوت سخنرانی حجت الاسلام محمدرضا نصوری، امام جمعه موقت شهرستان ساری در این همایش نهضت حسینی جامعه متعالی :

 

 

 

 

در جملات زیر بخش هایی از محتوای فایل صوتی برجسته شده است :

.
» احیاء امر به معروف و نهی از منکر یعنی اینکه فرهنگ سازی در جامعه شکل بگیرد و مردم خود را در مقابل انحرافات مسئول بدانند.

»

» در باب عفاف و حجاب صدها مصوبه قانونی داریم که بیشتر مصوباتی نمایشی محسوب می شوند.

»

» پاسخ مسائل اعتقادی و دینی باید بر مبنای تحلیل و بررسی علمی باشد نه با نگاه امنیتی

»

» کار علمی را باید جدی گرفت و در کنار آن هم باید کار عملی وجود دشته باشد، همانگونه که پیامبر اکرم صلوات الله علیه و اهل بیت علیهم السلام به دنبال مبارزه با جهل بودند و نه جاهل، با علت برخورد می کردند و نه معلول و هم راستا به دنبال مهندسی رفتار فرد بودند تا در مسیر توحید قرار بگیرد و این کاری زمان بر است که نیاز به صبر و بردباری دارد، چرا که کار فرهنگی، دیر بازده است.

»
» از وظایف مهم و عالی مسئولین ستاد امر به معروف و نهی از منکر این است که برای هر تصمیمی که در جامعه گرفته می شود، باید پیوست امر به معروف و نهی از منکر آن مشخص باشد.

»

» امر به معروف و نهی از منکر یک مبدل است، در این مسیر ما نیاز به یک تبدیل کننده بزرگ داریم، همانطور که مقام معظم رهبری در بحث تمدن سازی فرمودند که باید فرهنگ ابتذال را به فرهنگ انتظار تبدیل کنیم.
»
» در این راستا، دفاع از آمران به معروف و ناهیان از منکر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، و جای تعجب دارد، مسئولینی که برای موضوعات جزئی سینه چاک می کنند، چگونه است که برای موضوعی با این اهمیت سکوت می کنند.

.

 

گزارش مرتبط :

 

 

مدیران دستگاه های حاکمیتی تحت رصد امر به معروف و نهی از منکر

 

گالری تصاویر مرتبط :

 

همایش نهضت حسینی جامعه متعالی ستاد امر به معروف مازندران / عکس

 

 

بیشتر بخوانید :

 

مسئولان و قانونگذاران از خواب غفلت بیدار شوند / در همایش عفاف و حجاب ستاد امر به معروف مازندران عنوان شد

 

 

تربیت فعال رسانه ای تراز انقلاب / سلامت رسانه در گرو عمق بخشی معرفتی جامعه رسانه ای

 

 

MARADA

NEWS AGENCY

Demanding & create hope is our identity

🔻

  •  مرکز راهبردی رسانه ای دیدبان انقلاب اسلامی

» گروه جهادی امید آفرینی و مطالبه گری

» اندیشکده حکمرانی هنر و رسانه مردّا

 

🔘