کمیته امداد شهرستان میاندورود:

اعطای تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد میاندورود

میاندورود - مردّا / پرداخت 84 میلیارد و یکصد میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان کمیته امداد شهرستان میاندورود

 

“دیدبان رسانه ای انقلاب” از میاندورود، به نقل از نصوری، رئیس کمیته امداد شهرستان میاندورود: ۸۴ میلیارد و یکصد میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان کمیته امداد شهرستان میاندورود اعطا گردیده که این میزان تسهیلات قرض‌الحسنه به تعداد ۹۲ نفر از مددجویان این نهاد در این شهرستان برای ایجاد و حمایت شغلی پرداخت گردید.

این خدمت جهادی با کمک و همراهی بانک های عامل ملی، تجارت، صادرات ، کشاورزی ،رفاه ، ملت و صندوق امداد ولایت پرداخت شد.

ایجاد اشتغال برای مددجویان و به ویژه جوانان یکی از اصلی ترین امور این نهاد بود که در راستای توانمندسازی خانواده‌های نیازمند و اقشار آسیب‌پذیر پرداخت می‌گردد.

این خدمت تا پایان سال ادامه داشته و انتظار میرود با تخصیص اعتبارات از امداد استان و با همکاری بانک های عامل شهرستانی روند تشکیل پرونده و پرداخت در بانک ها تسریع و وضعیت جذب اعتبارات بهبود یابد.

تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال برای اجرای طرح‌هایی با تنوع کشاورزی و باغداری و فعالیت های گلخانه ایی ، پرورش قارچ ، دامداری های سبک و سنگین و پرورش طیور ، صنفی و صنعتی و خدماتی و تولیدی و برای کلیه رشته های شغلی که امکان دریافت مجوز دارند و منجر به ایجاد درآمد برای مجریان طرحها میگردند پرداخت میشوند.

قابل ذکر اینکه در راستای پایدارسازی مشاغل تحت نظارت این نهاد فرایند بازدید های پیش از تصویب طرح ، مشاوره شغلی انفرادی و گروهی ، نظارت های در زمان اجرای طرح و پس از اجرای با برنامه‌های مدون در دستور کار این نهاد می‌باشد.

در این شهرستان بیش از ۱۶۴۵ خانواده بصورت مستمر تحت حمایت این نهاد بوده و از خدمات متنوع بهره مند می‌باشند.