در باب حرکت تمدنی اربعین؛

عمود یک هزار و چهارصد و علم علیه السلام / اندیشکده

رسانه "دیدبان انقلاب" یادداشتی از حجت الاسلام قاسم یزدانی مقدم که ۷ شهریور ۱۴۰۲ زیر ستون 1452 کربلاء المقدسة نگارش شده است را منتشر می نماید.

عمود یک هزار و چهارصد و عِلْم علیه السلام

به روایت حضرت آقا امام صادق علیه السلام درباره اصطلاح بئر معطله در قرآن، (چاه متروک/سوره حج آیه ۴۵) مهمترین و در عین حال متروک ترین عمود طی نشده ی بی زائر، علم امام است (بحارالانوار به نقل از تفسیر قمی ج۲۴ص۱۰۱). این است غربت حقیقی امام در میان ده ها میلیون زائر مشتاق. به همین دلیل شاید بتوان گفت که اصلی ترین اقدام برای تکمیل و ارتقای حرکت تمدنی اربعین، شناساندن جایگاه حقیقی امام علیه السلام در زندگی بشریت است. امام محمدباقر علیه السلام در این زمینه می فرمایند: مردم، نم و رطوبت را می مَکَند و رودخانه ی زلال عظیم علوم ما اهل بیت علیهم السلام را رها می کنند (الکافی ج۱ص۲۲۲).

 

حال که به برکت خون هزاران هزار شهید، جمهوری اسلامی به بار نشسته و شیعه در بالاترین سطح قدرت تاریخی و نبرد تمدنی خود با یهود قرار دارد، به فرموده آقا امام رضا علیه السلام تنها وظیفه اش نشر دانشهای متروک و بر زمین مانده خاندان علم است. (معانی الاخبار ج۱ص۱۸۰). بر این اساس،

تکمیل و ارتقای تجمع حداکثری اربعین، وابسته ی به رجوع حداکثری به علم امام است.

برای تک تک مسائل و گره های زندگی باید به امام علیه السلام رجوع کرد. امامی در جایگاه حقیقی خود: تنها دانشمند و دانشگاه حقیقی عالم.

 

بیشتر بخوانید :

 

اتاق بازرگانی و شکاف طبقاتی از رضاخان تا مرعشی و سلاح ورزی!

 

MARADA

NEWS AGENCY

Demanding & create hope is our identity

🔻

  •  مرکز راهبردی رسانه ای دیدبان انقلاب اسلامی

» گروه جهادی امید آفرینی و مطالبه گری

» اندیشکده حکمرانی هنر و رسانه مردّا

🔘